Problem z pendrivem. Z pamięci 4GB zrobił się 1GB

Nie wiem jak to się stało, ale nagle z pendriva o pamięci 4GB, zrobił mi się pendrive 1GB. Niczego w nim nie robiłem, żadnych formatów itp. Jeszcze jakiś czas temu wszystko było normalnie. Ktoś wie jak to naprawić??

sformatuj go

a jaki jest teraz system plików?

przy pomocy tego sformatuj na system ntfs

HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

ziana , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Sformatowałem dysk na NTFS i nadal to samo.

jeśli SDFixCapcity nie rozwiąże problemu

lub tutek

to

klick

Zrobiłem wszystko po kolei i nadal to samo. Nie będę się w to więcej bawił. Dzięki za pomoc :wink:

w SDFixCapcity należy wpisać podaną pojemność dedykowaną wg producenta i dopiero wykonać format, w tym przypadku to 4Gb

Nie wiem czemu, ale wyskakuje mi błąd "The selected capacity is error.

Please check the selection is correct or card reader is supported by capacity". Wybieram dobre urządzenie.

wklej wynik skanowania z H2Test

http://www.hotfix.pl/h2testw-diagnostyk … b-a263.htm

oraz log z Check Flash

http://techformator.pl/diagnostyka-i-te … eck-flash/

Przepraszam, że tak późno, ale brat mi zabrał pendriva i wyjechał. Dopiero dzisiaj go dostałem z powrotem.

H2Test:

Test finished without errors.

You can now delete the test files *.h2w or verify them again.

Writing speed: 1.92 MByte/s

Reading speed: 13.7 MByte/s

H2testw v1.4

Check Flash

Pass #1 completed, 0 errors found.

Test completed, total 0 errors found.

Spróbuj użyć najpierw narzędzia dr.Web Cure it i przeskanuj dysk w poszukiwaniu infekcji, jeśli jakieś znajdzie usuń, następnie proponuję zrobić pełny skan dysku C, i nawet d, jeśli takowy posiadasz. Skorzystaj z narzędzia Malwerbytes Antymalware, przeskanuj szybkim skanowaniem, jeśli problem nie ustąpi wygeneruj logi OTL i Extras wg instrukcji tutaj

ewentualnie użyj ashampoo anti-malware

proszę podać identyfikator pena wg

http://www.hotfix.pl/odczytanie-identyf … h-a363.htm

Usunąłem wszystkie wirusy, infekcje. Problem nadal ten sam. Jak widać, wszędzie pokazuje, ze pendriva ma 1GB. Specjalnie zapytałem się kolegów z klasy, którzy dostali takie same pendrivy i wszyscy odpowiedzieli, że ma on 4GB pamięci. Nie chcę mi się już w to bawić, zapewne to jakieś chińskie ścierwo. Także, dziękuje za pomoc :slight_smile: Temat do zamknięcia

ChipGenius:

Description: [O]Masowe urządzenie magazynujące USB

Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00

Current Speed: High Speed

Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 6387

Serial Number: 44B5BE5F

Device Revision: 0103

Product Revision: 8.07

Chip Vendor: Alcor Micro

Chip Part-Number: SC708(FC8708)/AU6987/AU6990 - F/W E402

Flash ID Code: 45B394A5 - SanDisk - 1CE/Single Channel [MLC] -> Total Capacity = 1GB

CheckUDisk:

Name: unknow device (USB2.0)

Logic Driver: O:\

VID&PID: Vid_058f&Pid_6387

Speed: high speed

Total Space: 960.07 MB

Free Space: 960.07 MB

VendorID:

ProductID:

Product Revision: 8.07

Vendor Description:

Product Description:

Serial Number: 44B5BE5F

A jakie miałeś infekcje, masz może logi OTL, Extras, albo wyniki skanowania z Malwebytes Antymalware, lub dr.Web Cure it ?