Problem z pendrivem

(Alin5) #1

Witam !

Dziś zainstalowalam win xp na netbooku acer aspire one,tylko jest jeden problem , ten windows nie chce się odpalić bez pendriva , próbowalam zmieniac kolejność bootowania na pierwotną ale wtedy pokazuje się komunikat ze wystapil problem z konfiguracja dysku , jak nacisnę enter to uruchamia się znowu i tak w kółko miałam tez problem z plikiem hal.dll robiłam wszystko co udało mi się znaleźć w internecie na temat na prawy tego pliku na próżno, system odpala się tylko z pendriva i opcji debugowania z dysku 1 na partycję 3.. co mam z tym zrobic ? proszę o pomoc !

(Piotrkijak) #2

Wyjmij pewna, odpal lapka z płyty z XP, po załadowaniu plików instalatora wciśnij enter,F8 i r. To powinno pomóc. Jeżeli nie pomoże, niestety trzeba system przeinstalować przy wyciągniętym penie.

(Alin5) #3

ale to jest netbook ktory nie ma napedu cd ...:frowning:

(Piotrkijak) #4

To sppróbuj uruchomić z pena: http://pclive.pl/instalacja-windows-xp- ... e-540.html

(Alin5) #5

to już zrobiłam windows jest zainstalowany, chodzi o to ze jak zmieniam kolejność bootowania w biosie w wyciągne pendriva to pojawia się komunikat "Nie mozna uruchomić systemu windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie mozna dokonac odczytu ze wskazanego dysku startowego. sprawdz scieżkę oraz dysk. Sprawdź w dokumentacji systemu windows oraz w instrukcji obslugi sprzetu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku" i jak wcisnę ENTER to się restartuje, i tak w kółko. A z kolei jak włożę zbootowanego pena to mam parę opcji instalację i debugowanie partycji, jak wcisne debugowanie to sie ladnie uruchamia , tylko chodzi o to ze nie chce cały czas trzymac pena w kompie bo inaczej nie wystartuje !?

(Piotrkijak) #6

Ten błąd spowodowany jest błędną konfiguracją bootloadera i jakbyś zrobiła tak jak napisałem, mogłoby to rozwiązać problem, ale jak nie chcesz, to twoja sprawa.

(Alin5) #7

A ja własnie zrobilam jak napisales i nie dziala to co mam zrobić ?? uzylam tego samego programu juz wczesniej

(Piotrkijak) #8

Skoro tak, to uruchom jeszcze raz instalator, wejdź w konsolę odzyskiwania(klawisz R na samym początku po załadowaniu plików instalatora), zaloguj się do systemu, czyli jak zapyta do którego systemu chcesz się zalogować wciskasz 1, zatwierszasz enterem, a nastepnie jeżeli zapyta o hasło admina również wciskasz enter nic nie wpisując i wpisz komendę bootcfg /rebuild i wciśnij enter, potem 1, enter, wpisujesz nazwę pod jaką ma figurować system w boot menu, np. Windows XP, wciskasz enter, w opcję ładowania systemu wpsiujesz /fastdetect i znowu wciskasz enter. Na sam koniec wpisz exit i jak komputer się zresetuje wyjmij pena. Jak to nie rozwiąże problemu, to ja już nie mam bladego pojęcia co z tym fantem zrobić, tak więc tylko zostanie oddanie komputera do serwisu, albo ściągnięcie do domu informatyka żeby się tym zajął.

(Jasiek.w) #9

Jeśli nie zadziała opcja naprawy Piotr92 - tutaj: http://pclive.pl/brak-pliku-hal-dll-boo ... -1061.html - jest dalszy ciąg tej opcji od punktu 9 - w miejsce litery napędu cd/dvd wpisujesz literę pod którą system widzi Twojego pendriva .... i powodzenia.

(Frog) #10

Alllisca , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038