Problem z pendrivem


(Asia9595) #1

Gdy podłączyłem pendriva do komputera wyswietla sie wciąż komunikat o potrzebie formatowania dysku wymiennego. Nie wczytuje sie jego zawartosc tylko od razu chce sie formatowac, z zastrzezeniem ze usunie cała zawartosc, innej opcji nie daje. jest to mega pilna sprawa, bo bez tych danych nie moge pracować. Jak odzyskać dane?


(falcon89) #2

Jeśli masz możliwość to sprawdź czy go odczyta pod jakimś linuxem.


(Adamkom88) #3

Ściągnij sobie hirens boot cd 15.2 nagraj na płytę i uruchom kompa z płyty,wybierz opcje mini xp,jak się uruchomi w menu start będziesz miał programik do skanowania i naprawy systemu plików,przeskanuj i nie będziesz już musiał formatować pendriva a dane zostaną. chyba że ktoś ma jakiś szybszy sposób.Pozdro


(Losrados) #4

Warto czasem zacząć od najprostszej możliwej rzeczy - miałem kiedyś podobny przypadek - i pomógł restart komputera. Jeśli to nie działa, można jeszcze sprawdzić czy taka sama sytuacja jest pod innym kompem. I jeśli trzeba. wtedy zacząć szukać bardziej “skomplikowanych” sposobów, jak odzyskiwanie utraconych danych, z czego również kiedyś korzystałem - programy do tego celu są na dobrychprogramach. :wink:


(Asia9595) #5

Próbowałem Badcopy, ale nic nie znalazł na pednrivie.


(Losrados) #6

Tak na szybko znalazłem też: Pen Drive Data Recovery http://www.download.net.pl/1755195/Pen-Drive-Data-Recovery/ - z tego kiedyś chyba korzystałem - skutecznie, oraz może EaseUS free data recovery software - strona: http://www.easeus.com/resource/drive/usb-flash-drive.htm lub np. http://www.cdrinfo.pl/download/136103028.