Problem z personalizacją

Witam.Wczoraj zauważyłam,że nie działa wygaszacz ekranu.Kiedy próbowałam ustawić go ponownie okazało się,że nie działa cała personalizacja.Wygaszacz sam “wskakuje” na “wygaszacz google” a przy ustawianiu koloru okna potencjometr sam przesuwa się do końca.Windows 7 Proffesional.
Oto logi FRST.Addition_23-02-2020 11.57.17.txt (23,4 KB) FRST_23-02-2020 11.57.17.txt (23,0 KB)
Bardzo proszę o pomoc.
Pomyślałam,że to się jeszcze może przydać
Przechwytywanie

To raczej nie wina dysku. Pobierz FRST i zapodaj pliki z logami.To pomoże w ew. znalezieniu infekcji.

Nie? A co się z nim dzieje między 60 a 80% jego powierzchni? Odczyt praktycznie niemal stoi w miejscu.

pfff. No ok. Niech da screena z zakładki “health”. Dysk a screensaver nie mają wg mnie żadnych powiązań.

Dlatego ja myślę o tym, jako dodatkowym problemie tego komputera. Przydałoby się wykonanie tego testu za pomocą HDTune ale uruchomionym z programu startującego spod bootowania, a nie spod działającego systemu.

Witam.Oto logi FRST
Addition_23-02-2020 17.56.26.txt (25,0 KB) FRST_23-02-2020 17.56.26.txt (23,7 KB)

Witam.
Nie wiem jak zrobić HD Tune spod bootowania.Czy to wystarczy?
Przechwytywanie

Nie, nie! Nie o to chodziło, chociaż też jest to przydatna ta informacja.
Aby wykonać to, co ja proponowałem, trzeba wykonać odrębne “narzędzie”, czyli pendrajwa lub płytę CD z wgranym programem narzędziowym, zawierającym program HDTune, z których to (pendrajwa lub CD) uruchamia się komputer na czas testu.
Wszystko razem jest dość trudne do zrobienia dla niezaawansowanych użytkowników (sorry!) dlatego pozwalam sobie tylko na taki ogólny opis.

Rozumiem-nie dałabym rady tego zrobić.Ale co ja mogę zrobić,żeby naprawić to,co mi się popsuło?Doradzisz mi coś?

Zamieściłaś logi bezpieczeństwa FRST, więc radzę zmienić dział tematyczny z “Windows 7” na “Bezpieczeństwo”. Poczekaj na opinie eksperta tego działu, który już się zgłosił!

1 polubienie

Dzięki-przeniosłam do działu bezpieczeństwa.

Witaj @alicja1956

Nie widzę objawów infekcji.
Będę mógł zrobić niewielki plik naprawczy (oczyszczający), ale wykonaj najpierw sprawdzanie spójności systemu.
Wyszukaj cmd poprzez Win+S, gdy znajdzie wiersz polecenia kliknij Prawym i wybierz Uruchom jako Administrator
Wpisz komendę sfc /scannow [Enter]

Sprawdź poprawność działania Personalizacji

Przechwytywanie .
FilterList.log (296 bajtów)
Drugi log nie chce się otworzyć-brak uprawnień administratora /a przecież takie mam/.
Personalizacja nadal nie działa.

Naprawiło spójność systemu? Naprawiło.
CBS.log jest przydatny kiedy się nie naprawiło. Tam szuka się przyczyny (enigmatycznej)
Wróciło do poprzedniego stanu? Jeśli nie to:
Gdy coś nagle przestało w systemie działać, z dnia na dzień i nie wiadomo dlaczego, to pierwszą rzeczą jaką się robi to korzysta się z Przywracania systemu, o ile ma się go włączony i przywraca się system do stanu z przed problemu.

1 polubienie

Popieram.

Dzięki wielkie!Wieczorkiem spróbuję przywrócić system.Rzeczywiście-powinnam sama o tym pomyśleć.Dzięki za rady.Pozdrawiam.

Niestety nie mam punktu przywracania sprzed tej “awarii”.Dostępne są te z wczoraj.Trudno…Dzięki za poświęcony mi czas.Pozdrawiam.

Witam ponownie.
Z moim komputerem dzieje się coś złego.Zaczęło się od personalizacji ale teraz widzę,że problem jest większy.Robiłam FRST i logów na moim komputerze nie da się odczytać-wszystko dziwnie przesuwa się w poziomie.Tak samo arkusze które mam na dysku google.Chciałam skorzystać z notatnika ale sporządzonej notatki nie mogłam zapisać na dysku.
Oto logi FRST
Addition_26-02-2020 22.00.35.txt (24,5 KB) FRST_26-02-2020 22.00.35.txt (23,5 KB) .

Czy mogę prosić jeszcze raz o pomoc?

1 polubienie

@alicja1956
Poczekaj na @iJuliusz On zobaczy co jest grane.

1 polubienie

Dzięki-oczywiście poczekam

1 polubienie

Nie pamiętam win 7. Ostatni raz miałem go w 2013. Ale spróbował bym utworzyć nowe konto z uprawnieniami administratora i zalogować się na nie by sprawdzić jak system działa. Nieraz uszkodzony profil powoduje zamieszanie ( Konto zawsze mozna usunąć ). Gdyby nie było żadnych zmian to uruchomił bym komputer w czystym rozruchu. W celu sprawdzenia jak działa.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows
To niestety żmudna robota.
P.S.
Czy aby na pewno żadnego punktu przywracania?

restore%202020-02-27%20200700