Problem z phpMyAdmin w PhpTriad dla Windows

Mam problem z phpMyAdmin. Używam pakietu PhpTriad (czyli skonfigurowany apache + php + mysql). Korzystam z książki “Php4 - ćwiczenia praktyczne” wyd. Helion, wszystkie informację czerpię z tamtąd.

Serwer działa (po wpisaniu localhost wyświetla się strona powitalna), jednak gdy uruchamiam phpMyAdmin (localhost/phpmyadmin - wszystko jak w książce) - pojawia się błąd.

Warning: MySQL Connection Failed: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in lib.inc.php on line 255

Error


MySQL said:

Back

Tymczasem powinna pojawić się trona umożliwiająca stworzenie bazy danych. Co jest nie tak?

A może polecicie mi inne paczki apache+php+mysql nie wymagające większej konfiguracji?

po przetestowaniu zarówno krasnala jak i webserva z czystym sumieniem polecę tego drugiego, choćby ze względu na dobrze działający support…

natomiast co do samego problemu. czy serwer mysql jest uruchomiony? czy komunikujesz się z mysql’em przez odpowiedni port? (port można ustawić w pliku mysql.ini)

Oczywiście.

Wszystko jest (a przynajmniej powinno być) z góry skonfigurowane.

rss tak, tylko jednak czasem występują problemy. Np. standardowym problemem jest nie możność odpalenia apache, podczas gdy korzysta się ze skype, pomimo tego, że wszystko jest dobrze skonfigurowane, ponieważ okazuje się, że skype blokuje port 80 potrzebny do odpalenia serwera apache. Tak więc wstępna prawidłowa konfiguracja nie zawsze gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie niestety.