Problem z pierwszym uruchomieniem IE7

Od kilku dni IE7 doprowadza mnie do szału… Najpierw nie chciał się zainstalować a jak już się udało, to nie chce się poprawnie uruchomić.

Do tej pory instalowałem po kolei:

  1. Windows XP SP2

  2. Sterowniki

  3. Office 2007 + SP1

  4. Podstawowe aplikacje

  5. NAV 2007

Potem łączyłem się z Internetem i doinstalowywałem IE7 oraz poprawki z Microsoft Update i aktualizacje dla NAV. Wszystko działało idealnie…

Teraz między krok pierwszy a drugi wskoczyła instalacja SP3 dla Windows XP i od razu problem z IE7. Po zainstalowaniu przeglądarki, zamiast okna strony konfiguracyjnej pojawia się takie cudo:

http://img.wklej.org/images/499745847ie7.JPG

Nie pomaga ani restartowanie przeglądarki, ani ponowna instalacja po wczytaniu punktu przywracania. Strona konfiguracyjna IE7 nie chce się otworzyć, choć próbuje to robić za każdym razem, gdy uruchamiam przeglądarkę. Stosowałem już różne triki i bez problemu mogę pominąć wyświelanie tej pierwszej strony konfiguracyjnej (m.in. poprzez wpis do rejestru, który był także na tym forum), ale jak wtedy ustawić te opcje, które pojawiają się przy pierwszym uruchomieniu (czyli filtr przeciwko wyłudzeniom, clear type, moduł wyszukiwania, program poprawy jakości oprogramowania, itd.)?

Czyżby wszystkiemu winny był SP3?

Ma ktoś jakiś pomysł, na przywrócenie dawnego ładu, by i SP3, i IE7 działały obok siebie?

Odinstaluj SP3 (w dodaj/usuń programy). Zainstaluj IE 7 i wrzuć na nowo SP3.

http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/vi … Zainstaluj dołączoną tam poprawkę do rejestru.U mnie podziałało.

Sposób dobry, bo już tak kiedyś robiłem i IE7 działał normalnie, ale po restarcie ustawień przeglądarki, gdy SP3 jest już zainstalowany znowu nie da się wyświetlić strony konfiguracyjnej…

A trik z rejestrem też działa, ale on wyłącza tę pierwszą stronę konfiguracyjną a mi właśnie zależy na tym, by była…

Więc w czym problem, zmień wartość z 1 na 0.


viewtopic.php?f=2&t=265013&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Witam,co do tej strony konfiguracyjnej IE7-nie musisz jej mieć koniecznie po zainstalowaniu przeglądarki.Wszystkie ustawienia możesz dokonać samodzielnie.

Wpienił mnie trochę ten IE7… Pół dnia dzisiaj eksperymentowałem i nic - raz działa, raz nie… Zainstalowałem IE8 :slight_smile: