Problem z pikselami i migającymi paskami

Witam,

 

komputer kupiłem na allegro i był używany, na początku nie było problemu, pulpit itd działało wszystko sprawnie, nawet odpaliłem grę, która była zainstalowana i spoko wszystko działało, lecz po ściągnieciu i zainstalowaniu przeglądarki Chrome zauważyłem że pojawia się strasznie dużo pikseli i było tak tylko w przeglądarce o.O

następnie zainstalowałem Steam i w tym programie też burza pikseli… lecz po odpaleniu CS:GO wszystko działało normalnie… :shock: Oglądałem jakieś filmiki na youtube, ale tragicznie to wyglądało zmieniało kolor i w ogóle…

 

Dzisiaj postanowiłem przeinstalować system na Win8, bo taki posiadam oryginalnie, a wcześniej był zainstalowany Win7. Instalacja przebiega bez problemu, lecz już na oknie do logowania widać burzę pikseli, a po zalogowaniu tylko błękitne tło i migający co jakiś czas na dole pasek startu… :frowning:

 

Pomożcie, bo nie wiem co może być przyczyną takiego czegoś… Karte graficzną podłączałem do monitora przez DVI oraz próbowałem też do TV przez HDMI i taki sam efekt. Włożyłem również moją starą karte graficzną do tego komputera i dalej ten sam problem więc raczej można wykluczyć że to uszkodzona karta, ale nie mam jakiegoś innego pomysłu ;/

 

Specyfikacja komputera:

procesor i7 2600

graficzna GTX 770

RAM 16GB

płyta główna: ASRock P67 Pro3

zasilacz: Thermaltake Toughpower 650W GOLD

dysk: SSD 250GB

pobierałeś sterowniki do karty graficznej?

tak jak napisałem przeinstalowałem Windows z 7 na 8 i po zalogowaniu się do 8, widzę tylko błękitny pulpit i migający co jakiś czas pasek startu :confused:

wcześniej na Win7 były zainstalowane sterowniki i mimo wszystko tak sie działo. :confused:

możesz nagrać film gdzie pokazujesz ten problem? jeżeli masz kontakt z sprzedającym, to sie spytaj czy miał tak samo, albo wie co trzeba zrobić w takiej sytuacji

Z filmikiem bedzie ciezko, ale teraz wrzuce zdjecie jak wygladaja te piksele w oknie logowania się.

 

 

Tak jak widać na zdjęciu pojawiają sie jakieś różowe pixele ;/

sprawdź podłączenia monitora karty graficznej, jeżeli nie pomoże to tak: odłącz zasilacz, naciśnij raz przycisk power na chwilke powinien komputer sie uruchomić po czym wyłączyć, następnie zobacz czy karta graficzna jest prawidłowo włożona czy kabel zasilający jest podłączony, i czy może widać trochę nie równą położoną płytr główna etc. czy nie dotyka metalu za nią 

Bardzo możliwe , że karta graficzna jest zniszczona i wyświetla artefakty albo spróbuj podłączyć innym kablem komputer i monitor.

 

hmmmm… na pewno artefakty

Problem z podłączeniem odpada, bo komputer podłączałem do monitora przez DVI i do TV przez HDMI i wyglądało tak samo.

 

co do poprawności włożenia karty to jest poprawnie włożona i zasilanie również dobrze podpięte, ale co do tego czy płyta główna nie dotyka tyłu obudowy to zaraz sprawdzę. Możliwe że jakieś uszkodzenie powstało podczas przesyłki ? Podczas przesyłki karta graficzna była wyciągnieta i wysłana w osobnym pudełku, ze względy na jej gabaryty, bo mogłaby uszkodzić gniazdo PCI-E.

masz kontakt z osobą sprzedającą ten komputer? 

jak podłączysz ekran pod zintegrowaną grafike jest tak samo?

Mam kontakt i ten gościu powiedział że pomyśli co może być przyczyną, bo nie miał wcześniej takiego problemu, a komputer przed wysyłką sprawdzał 3D Mark-iem i włączał gre i nic nie świrowało, no i w zasadzie u mnie było tak samo, tylko jak ściągnąłem przeglądarke i reszte programów to w nich zaczął mi ten komputer świrować ;/

 

Właśnie problem jest w tym że ta płyta główna nie posiada złącza dla zintegrowanej grafiki ;/

coś mnie się wydaje że to wina procesora, sprzęt ma gwarancje?

ma gwarancje, hmm myślisz że podczas przesyłki procesor by się uszkodził ? :confused:

może, podczas wysyłki temperatura byłą niska więc procesor sie zamroził, po czym jak dotarła do ciebie paczka od razu(chyba że nie, to nie wiem) uruchomiłeś komputer, i wtedy procesor miał za zimno i nagle ciepło, nie jestem pewien co do procesor, jak możesz to sprawdź u np. znajomego

Dzisiaj zainstalowałem ponownie Windows 7 i komputer działa normalnie, przechodzi testy 3D Mark, lecz wszystko się sypie gdy otwieram jakieś filmy na youtube i ogólnie podczas przeglądania internetu… Zainstalowałem najnowesze sterowniki karty graficznez oficjalne strony, Net Framework 4,5 oraz sterowniki płyty głównej.

 

Ma ktoś pomysł dlaczego tak sie może dziać ? Wrzuce za chwile zdjecie i filmik z tego co sie dzieje na komputerze.

 

Zauważyłem że problem pojawia się w przeglądarkach typu Mozilla i Chrome, a w IE działa wszystko normalnie… ;o

naciśnij start wpisz nvidia wybierz panel sterowania nvidia następnie z list na górze wybierz ustawienia physx i podaj zrzut ekranu 

Tego screena podrzuce jutro, bo komputer zostawiłem w pracy, a jest wyłączony wiec nawet zdalny dostep odpada ;/

 

@@@@

 

Mam nadzieje że chodziło o tego screena.

 

http://screenshooter.net/8205469/laommmv