Problem z pingami w grach

Witam, chodzi o to,że ping skacze z 20 do 200 i jest lag miałem to już kilka razy lecz nie wiem od czego to się robi.

Tutaj logi otl.

extras: http://wklej.to/FUWX8

otl: http://wklej.to/ot8Lq

Pingi w grach to bardzo złożony problem. Może on zarówno dotyczyć „zaśmiecenia” komputera jak i niestabilności transmisji dosyłowych dostawcy Internetu i transmisji odsyłowych Twojego komputera. Praktycznie jest tak, że na serwer „wbija gość” o dość wysokim „pingu” i co się dzieje? Pomimo tego, że masz jakiś tam ping (załóżmy 50 – i to jest pokazane w menu) to faktycznie takiego pingu nie masz – serwer automatycznie ustawia się do najwyższego pingu od danego gracza. Mało tego. Player, który będzie miał ping trzy cztery razy większy do Ciebie – a będzie to jeden z najwyższych ping’ów na serwerze i będzie dużo szybszy w reakcji od Ciebie – poczujesz „zwolnienie” twojej reakcji (przy tej różnicy ping’ów na jego korzyść) to bądź pewien, że gościu ma „dopalacze”.

Oczywiście nie jest to regułą, – ale życie mówi samo za siebie.

Wracając do twojego problemu i co zaleca się w takich wypadkach?

Oczywiście pierwszym krokiem jest „wyczyszczenie” komputera ze wszelkich „śmieci” + defragmentację rejestru systemowego oraz defragmentację partycji systemowej.

Następnym krokiem, który powinieneś zrobić jest defragmętacja gry (nie jest to konieczne), ale w wielu przypadkach pomaga.

Nie zaszkodzi sprawdzić prędkość dosyłową Twojego Internetu oraz ping:

Speedtest: http://www.speedtest.net/

Pingtest: http://pingtest.net/

…I porównać prędkość dosyłową (zawartą w umowie) dostawcy Internetu z faktyczną prędkością dosyłową którą otrzymujesz.

Prędkości odsyłowa zależy od stabilności twojego systemu operacyjnego – czy złapałeś wirusy – ile masz odpalonych usług w tle – czy masz zainstalowane (bez Twojej wiedzy) jakieś aplikacje.

Wszystkie programy potrzebna do postawienia Twojego komputera na nogi – a właściwie do osiągnięcia (w miarę) przyzwoitego pingu znajdziesz na DP. Jeżeli nie dasz sobie rady to pisz.

Co do OTL? Najpierw spróbuj coś zdziałać własnymi siłami.

http://www.speedtest.net/result/2028400357.png

http://www.pingtest.net/result/65265577.png

no to popróbuje coś zdziałać może się uda jak nie to napisze.

Speedtest wygląda przyzwoicie, ale pingtest to tylko okno – bez danych - popraw to.