Problem z pingiem(iPlus; HUAWEI E 180) ;/

Mam problem, ponieważ jestem właścicielem ajplusa, oraz modemu HUAWEI E 180 (zmienilem wlasnie dashboard na najnowszy) i jest chujnia.

Internet hula, na testach mi tu bajery wyskakuja, że sciaganie 6mbit/upload 3 mbit a wchodze w steama i wszedzie minimum 130 - 200 pingi (gdzie na poprzednim kompie, o tysiąc razy gorszym chodzil na pingu 65 - 90).

Podam dane kompa jakby ktoś tak bardzo chciał wiedzieć:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM2+/AM3 Black Edition BOX (3.2 GHz, 4 rdzenie; zrobiony na 4,0 GHz na jajko)

Płyta Głowna: ASUS-M4A78-EM

Pamięc RAM: Kingston 4GB PC1066 2x2GB CL5 HyperX (KHX8500D2K2/4G)

Grafika: ATI RADEON HD 5770 1024/128 GDDR5 PCI-e

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB 7200 obr/min 16MB Cache

Internet: iPlus - modem: HUAWEI E180

Zasilacz: ATX Fortron 550W AX550-60APN

Pomozcie, bo wladowalem w sprzet 2 i pol kola (jesczze i tak nie koniec ;|) a tu w csa nie moge nawet pograc sobie kulturalnie.

Na poprzednim kompi e chodził z pingime od 60 - 95 max

teraz na lepszym sygnale, jest minimum 110 - 130 ;/

To nie jest stale łącze tylko Mobilne a tu sie rządzi ono innymi regułami ping skacze od pogody od obciążenia BTSa

I to ze wczoraj działało na 90 100 ms to nie znaczy ze dziś będzie tak działać bo równie dobrze morze być i 700 ms tez częste

Wiec musisz sie pogodzić z tym ze raz masz 90 a raz 200 300 a nawet i 700

Zmiana pogody większe pingi Obciążenie BTS Większe pingi i to znacznie Wiec to jest częsty problem

Nie przeskoczysz obciążenia BTS i zawsze ale to zawsze jak jest obciążony pingi zwiększają się 3 krotnie albo i lepiej

Większy zasięg nie zmniejsza pingu poprawia tylko jakość Połączenia ping głownie zależy od obciążenia BTS albo sieci szkieletowej operatora

Pozdrawiam

Operatorzy mobilni nie nadają się jako dostawcy dostępu do Internetu dla graczy. Było już nie raz o tym na forum.

Przy graniu on-line we wszystkie FPP-y nie ma znaczenia czy masz 2 Mbps, czy 3 Mbps na downloadzie albo 1 Mbps czy 2 Mbps na uploadzie. Tutaj ważny jest czas opóźnienia w jakim pakiet dociera do serwera. I bankowo łącze 512 kbps / 512 kbps z pingiem 20 ms będzie działać lepiej do grania w CS-a czy Quake Live niż Twoje 3 Mbps. :wink:

No ale problem polega na tym, ze na tym iPlusie grałem w csa od ponad roku juz i pingi byly rzedu 60 - 90.

teraz nagle po zmianie sprzetu, wszedzie jest to samo 100 - 300 ;/

Tak jak mówiłem Morze BTS Jest Obciążony bo doszło Kilku kilkunastu Userow Którz to wie

1 jest pewne nawet nie ma co reklamować bo oni odpowiedzą ze to normalne i nic nie gwarantują nawet prędkości sam miałem iplusa i playa i miałem tak samo raz 90 100 a raz 600 900 reklamacje nic nie dawały.

PS Sprzet tu nie ma nic do znaczenia chyba ze zawirusowany ale w to wątpię

w mojej miejscowoscoi (lomianki) sa 2 nadajniki i to na dodatek 900 GSM, moj ciagnie az z Izabelina lub Lasek (cos ok. 12 - 15 km) i ja sie nie dziwie ;/