Problem z pingiem w grach online

Cześć, mam od kilku dni problem - mianowicie, mój ping w grach online sięga 90-120ms, a także są “cofnięcia”, czyli np. idę kilka sekund i nagle mnie cofa o kilka metrów. Jest to uciążliwe i nie mam co zrobić, próbowałem restartu routera, ipconfig /renew i ipconfig /release. Próbowałem także przez kabel, jest ten sam problem. Speedtest pokazuje mi bardzo niski ping, który niestety nie przekłada się na gry online.

Screenshot z speedtestu: http://scr.hu/148u/54q5l

Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić.

Sprawdzaj ping adresu serwera gry…

Ping w granicach 35-55ms, także jest ok, na speedtestach wychodzi bardzo niski ping, zas w online jest dosyc wysoki, co bardzo przeszkadza w rozgrywce.

Nie istnieje coś takiego jak “ja mam ping X”. Nie masz więc patrzeć co na speedtest, bo on mówi tyle co nic. Na to składa się wiele czynników niezależnych od ciebie, tylko od serwera docelowego:

  • Jak daleko geolokalizacyjnie znajduje się serwer docelowy

  • Jaką drogą routowane są pakiety do serwera docelowego

  • Jak mocno obciążony jest serwer docelowy

Innymi słowy jak sobie podepniesz dwa komputery do routera i będziesz je nawzajem pingować, to otrzymasz czas poniżej 1ms, bo:

  • Komputer jest 3 metry po kablu

  • Routowanie następuje przez jeden hop

  • Zarówno router jak i komputery nie są obciążone

A jak łączysz się do gry online, to łączy się tam wiele osób, serwer musi przetwarzać dane i nie ma czasu ci tak szybko odpowiadać, bo musi też odpowiadać innym użytkownikom i przeliczać dane. Serwer stoi gdzieś daleko, więc dotarcie i powrót trwa i w zasadzie może być routowany przez jakiś Kazachstan (to ostatnie tak półżartem).

TLDR;

Nic nie zrobisz, nie masz na to wpływu.