Problem z pingowaniem i z internetem!

Witam! Mam dosyć nurtujący mnie problem. Mam Windowsa Viste (Home Basic) korzystam z Neostrady TP i rutera D-link (DSL-524T). Na drugim komputerze jest Xp i nie było raczej większych problemów z internetem poza początkowym skonfigurowaniem neta ale problemem okazał się system antywirusowy. Do rzeczy. Wszystko działało ok do pewnego czasu kiedy na kompie z Vistą internet przestał chodzić. Pingowanie między vistą i ruterem wskazuje 50% lub 75% strat. Po kilkukrotnej wymianie kabla pingowanie ustaliło się na poziomie 25% i internet jakoś działał. Niestety trwało to kilka dni i pingowanie powróciło do 50-75% strat.Nie pomogła reinstalka systemu, zmiana kabli, oraz podmiana rutera - na drugim kompie z xp wszystko działa ok.

Czy jest coś w systemie windows vista co może mieć wpływ na straty w pingowaniu?

Jeśli nie udostępniasz nikomu plików przez mechanizmy Windows oraz sam z takiego udostępniania nie korzystasz, to we właściwościach połączenia lokalnego odznacz wszysko z wyjątkiem TCP/IP i sprawdź jeszcze raz.

Odznaczyłem wszystko oprócz TCP/IP tak jak powiedziałeś. Niestety nic to nie dało. :frowning:

Witam! Problem rozwiązany :smiley: ( po wizycie informatyka )

napisz chociaż co było problemem…dla przyszłych pokoleń

Problemem okazały się 2 różne szybkości kart sieciowych. Jedna była na 100 na druga na 10. Ta 100 została zmieniona na 10 i internet chodzi pięknie. :smiley:

Mam nadzieję ,że niektórym pomogę lub pomogłem :wink: