Problem z pisaniem (i nie tylko) na Windows XP

Cześć. Od kilku dni mam taki problem, że na moim komputerze (dość starym, co być może ma z całą sprawą związek) mam problem z pisaniem. Gdy klikam przyciski na klawiaturze, to wpisują się od razu kilka razy (np. zamiast “cześć” - “cczzzeeśssćcc”), lub bez włączonego caps Lock’a piszą się wielkie litery. Czasem też wyskakują jakieś symbole zamiast liter. Poza tym czasem włącza mi się bez wyraźnej przyczyny kalkulator, lub nawet komputer się wyłącza.

Notebook czy stacjonarny? Zresztą nie ma to większego znaczenia - klawiatura padła.

Albo kabel lub usb

Komputer stacjonarny. A co do klawiatury - z nią chyba wszystko w porządku. Podłączyłem do laptopa i działa bez problemu.

Wejdź w opcje regionalne, języki, szczegóły i pousuwaj inne języki - zostaw tylko to:

nadal nie działa.

Klawiatura na PS/2 czy USB

Jakby się coś poprzestawiało.
Panel sterowania/klawiatura:
MWSnap339

Albo opóźnienie za małe?

Klawiatura na USB. A w panelu sterowania niby mam ustawione ok. A jak zmieniałem ustawienia klawiatury to było wciąż to samo.

Hej,

  • Próbowałeś przełączyć klawiaturę do innego portu USB?
  • Może warto też z poziomu menadżera urządzeń odinstalować klawiaturę, a następnie zresetować system i po ponownym uruchomieniu pozwolić systemowi zainstalować odpowiednie sterowniki?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Napisz coś o systemie XP, czy jakiś nie okrojony, jak zainstalowany, jaki service pack, czy miał wgrane sterowniki zaczynając od chipsetu?

Rozumiem, że dysponujesz starą klawiaturą ps2 na wypadek instalowania systemu?

Ja instalowałem z klawiaturą USB. Nie można?

Pewnie można, ale - żeby w biosie ustawić klawiaturę usb, trzeba wpierw to ustawienie w biosie zapisać, a do tego trzeba było klawiatury ps2. Jakkolwiek kombinowałem w biosie z zapisem ustawień F10 - na klawiaturze usb było tylko dpa.
Stara płyta, stary bios - wpierw podłączałem klawiaturę ps2, ustawiałem w biosie bootowanie i robiłem czystą instalację. Po instalacji systemu podłączałem klawiaturę usb i system rozpoznawał urządzenie interfejsu hid - jeszcze przed instalacją sterowników.
Gdy system oryginalny, to zero problemów.
Pewnie są starsze płyty niż moja - 12 letnia GA-G31MX-S2

Hej,

Ewentualnie zostaje przejściówka dla klawiatury z USB na PS/2.

Pozdrawiam,
Dimatheus