Problem z płatnością kartą w internecie

Witam, chce zapłacić za zakupy w sklepie z odzieżą z Niemiec. Jedyną formę płatności jaką uznają jest płacenie kartą. Mam kartę z mBanku Visa Electron, którą już kiedyś robiłem podobne zakupy i wszystko działało. Z kartą jest napewno wszystko ok, wszystkie limity też są ok, dzwoniłem i upewniałem się. Mimo wszystko wciąż mi na stronie sklepu wyskakuje błąd, że niby coś źle wpisuje.

Full name as per credit card: moje imie i nazwisko

Credit card number: wiadomo, nr karty

Expiy month: miesiac

Expiry year: rok

CVV number: nr z odwrotu

taki mam błąd:

The following error(s) occured


We think you have entered some of the card details wrongly. Please correct in accordance with your credit card. The payment has been refused by the issuing bank. We will of course not charge you for the payment attempt.

Nie wiem co robić, zależy mi na tym…

  1. Na pewno Visa Electron nadaje się do płatności w internecie?

  2. CVV jest na karcie? dziwne, nie powinien tam być. To dodatkowy numer, tak jak PIN, przesyłany wraz z kartą i identyfikujący, czy uprawniona osoba się nią posługuje. Inaczej każdy, kto miał do czynienia z tą kartą, mógłby po spisaniu numerów płacić w internecie.

  3. Może imię i nazwisko zawiera polskie literki? Niemiecki system może ich nie identyfikuje, trzeba użyć łacińskich bez ogonków.

  4. To prawdziwy sklep? Sam realizuje płatności, czy przez zewnętrzne centrum rozliczeniowe? Podczas wpisywania danych jest w przeglądarce ikonka zamkniętej kłódki, świadcząca o szyfrowaniu SSL i przeglądarka akceptuje certyfikat jako pochodzący od zaufanego wystawcy?

  5. Nie przyjmują przelewu bankowego, tylko chcą numer karty? Dziwne.

Na forum mBanku zapytaj.

Sprawdź limit, karta ma oddzielny limit dla transakcji internetowych może go przekroczyłeś?

W mBanku do transakcji internetowych najlepsza jest karta wirtualna.

Bzdury piszesz. Obecność kodu CVV jest jak najbardziej normalna na kartach płatniczych

Całkowicie normalne.

Na pewno podajesz trzycyfrowy numer CVV? Co to jest za sklep? Możesz podać jego adres?

Z limitami wszystko ok, bank mówi ze karta jest w porządku. Sklep to jackjones.com

Nie ma jakiś innych możliwości zapłaty? Np. przez PayPala, że powiązałbym kartę i dali by mi jakieś jednorazowe numery kart?

Ile czasu zajmuje wydanie eKarty?

To nie wiem skąd Ci się wzięło, że oni są z Niemiec jak widać w danych kontaktowych, że to sklep z Danii

Customer service

Jack & Jones Online:

+44 176384 6112

Jack & Jones

Fredskovvej

DK-7330 Brande

Phone:+45 99 42 32 00

Fax:+45 99 42 34 99

Na ich stronie jest także wyraźna informacja, że przyjmują wyłącznie płatność kartą

TU masz wszystko na temat płatności internetowych. Sprawdź, czy gdzieś nie popełniasz błędu. Głównie z kodem CVV2 lub limitami. Podobno istnieją nieliczne sklepy, które nie honorują tej karty. Może na taki trafiłeś.

Są różne rodzaje kart, niestety Visa Electron nie nadaje się do zakupów w internecie, do takich zakupów to tylko Visa lub Mastercard. Jeżeli masz konto w mBank to kup sobie virtualną kartę kredytową, taką można płacić przez neta(szeczegóły tutaj:http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/wirtualne/eKARTA/

Uważasz, że to co jest napisane na str. mBanku to nieprawda: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ … tml#tabs=0

http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=81

Eeee…tam. Visa Electron Inteligo służy właśnie do płatności w Internecie i była to bodajże pierwsza karta z serii Electron dopuszczona do transakcji tego typu

Proste, prawdopodobnie musisz mieć karte wypukłą, nie płaską

co wy dajecie?? Przecież w mbanku można płacić karatami debetowymi, tylko karta musi być z chipem oraz usługa płatności przez neta musi być aktywna u konsultanta mbank. Nie może być koda CW zapisany na karcie… Jaka to jest ochrona??, kod CW sprawdza się na kącie w mbanku w dziale karty debetowe.

Ehhhhhhhhh ludzie

Dodane 12.08.2009 (Śr) 17:06

co wy dajecie?? Przecież w mbanku można płacić karatami debetowymi, tylko karta musi być z chipem oraz usługa płatności przez neta musi być aktywna u konsultanta mbank. Nie może być koda CW zapisany na karcie… Jaka to jest ochrona??, kod CW sprawdza się na kącie w mbanku w dziale karty debetowe.

Ehhhhhhhhh ludzie