Problem z plikami dbx w Outlook Express

Witam,

 

Używam w biurze Windowsa XP i starego sprawdzonego Outlook Express do wysyłania mejli.

 

Wiadomo że .dbx mogą mieć po max. 2GB żeby wszystko poprawnie funkcjonowało więc aby nie tracić starych wiadomości utworzyłem Wyslane OLD.dbx oraz Odbiorcza OLD.dbx

 

Outlook wszystko ładnie poprawnie widzi stare wiadomości, a nowe lądują już do nowych plików .dbx

 

Dziś jednak zacząłem trochę usuwać maili z Odbiorcza OLD.dbx i nagle zniknęła mi cała zawartość (a plik ma dalej lekko ponad 2GB - tak jak przed skasowaniem niepotrzebych maili) Z poziomu Outlooka nie widzę teraz nic ze starego pliku .dbx - efekt jest taki jakbym wszystko usunął z Odbiorcza OLD.dbx (ale plik jak wspominałem ma dalej lekko ponad 2GB) ---- pliku Wyslane OLD.dbx nie ruszałem i działa bez zarzutu.

 

Jak odzyskać teraz maile z Odbiorcza OLD.dbx które nagle mi zniknęły ? Próbowałem zmieniać nazwy ale nic to nie pomaga. Może uszkodziłem jakoś ten .dbx ? Trochę by mnie to dziwiło bo jak można uszkodzić usuwając tylko konkretne mejle.

 

Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Hej,

Pytanie pierwsze - posiadasz jakaś kopię tego starego pliku dbx?
Bo jeśli nie to może być ciężko.

Z doświadczenia wiem, że w takiej sytuacji, jak już uda się podpiąć stary plik do OE, to albo robimy pierw kopię maili na nowy plik dbx i wtedy porządkujemy stare przekopiowane już maile, albo nie ruszamy tego starego w ogóle i zostaje jako archiwum - tak dla bezpieczeństwa.

Witam,

 

Jedynie mam kopię Odbiorcza_OLD.dbx w którym już kasowałem z poziomu OE niepotrzebne maile - po czym zniknęło mi wszystko - OE nie widzi mejli z Odbiorcza_OLD.dbx (chociaż ma ten sam rozmiar, ponad 2GB)

 

PS: Czy inne programy pocztowe alternatywne do OE również mają tę blokadę 2GB ? - Może pora zmienić program pocztowy ?

Witam,

W pierwszym przypadku niestety nie pomogę :frowning:
Chyba, że znajdziesz gdzieś program do naprawy plików .dbx.

 

Co do drugiej kwestii, to zależy czy chcesz darmowe, czy płatne.
Jeśli darmowe to spokojnie możesz zainstalować Thunderbird
http://www.dobreprogramy.pl/Mozilla-Thunderbird,Program,Windows,13298.html