Problem z plikami exe oraz brakiem pliku NTLDR

Witam…

Na początku powiem ze przeglądałem niejedno forum w poszukiwani rozwiązania mojego problemu - niestety nie znalazłem.

A wszystko zaczęło się tak:

Zainstalowałem Windowa XP Professional dawno juz temu Ostatnio wpadł mi w ręce program "Paragon Hard Disk Manager”, którym zacząłem się nierozważnie zabawiać. A mianowicie miałem dysk500 GB podzielony na dwie partycje jedna systemowa 35 GB druga reszta na archiwum. Poprawiłem i zmieniłem partycje na 15 systemowa i resztę na archiwum. I od tej chwili mam problem:

Nie mogę otworzyć plików takich jak aplikacje z exe. Nie mogę otworzyć filmów w avi nie,mogę otworzyć zdjęć w jpg.

Robiłem juz wiele różnych rzeczy. Nawet instalowałem od początku systemu Windows XP. System się instaluje na nowo, lecz dalej nie mogę odczytać wyżej podanych plików. A do tego system nie chce startować bez płyty instalacyjnej, w która musi być włożona do napędu DVD. Jak nie ma płyty wyskakuje komunikat Brak pliku NTLDR i zrestartuj komputer jeszcze raz.

Nie mogę sobie z tym sam poradzić.

Może ktoś jest na tyle obeznany w tym, co zepsułem i podpowie mi jak bym mógł przywrócić system do normalności

Proszę o jakieś mądre rady, dziękuję

andrzaj

http://www.frazpc.pl/b/50643

http://www.google.com/search?hl=pl&clie … Szukaj&lr=

Zobacz czy dysk jest dobrze dociśnięty w budzie.

Posprawdzaj RAM, Zasilacz.

dzięki ale te stronki i inne przeglądałem i niestety nic

Sprawdziłeś?

Ostatnio wpadł mi w ręce program "Paragon Hard Disk Manager”, którym zacząłem się nierozważnie zabawiać. A mianowicie miałem dysk500 GB podzielony na dwie partycje jedna systemowa 35 GB druga reszta na archiwum. Poprawiłem i zmieniłem partycje na 15 systemowa i resztę na archiwum. I od tej chwili mam problem:

Ot problem … przeniosłeś partycje … nakładka na system, pomoże - lub http://www.infojama.pl/157,artykul.aspx

SORRY IE CYTOWAŁEM - adminów przepraszam

Niestety nie pomaga żaden ze sposobów nawet po formacie całego dysku systemowego i wgraniu na nowo systemu problem z plikami exe i komunikatem " brak pliku NTLDR " istnieje nadal.

Nie pomagają tu Takie rozwiązania jak proponujecie.

andrzaj

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 8:53

Witam.

Dziękuje za rady.

Tak system mam zainstalowany na dysku C i ma teraz rozmiar 15 GB wszystkie pozostałe pliki a wiec te z rozszerzeniem exe i jpg oraz avi których nie mogę otworzyć mam na dysku D który zajmuje 460 GB.

Po formacie dysku C i zainstalowaniu na nowo Windowsa dalej nie mogę otworzyć plików z dysku D nawet jak przeniosłem pliki JPG na inny komputer tam ich tez nie mogłem otworzyć ??? Widocznie zostały jakos uszkodzone lub czegoś potrzeba również na dysku D.

Jestem w kropce P O M O C Y .

andrzaj

Dodano 25-11-2007 08:45:55:

Co do konsoli odzyskiwania to nie znam hasła administratora…

I jeszcze jedno po zmianie partycji dysków przeprowadził komputer sam “sprawdzanie woluminów w poszukiwaniu błędów” i wtedy przeprowadził odzyskiwanie plików i widziałem jak przez 5 minut mielił - odzyskiwał te wszystkie pliki które teraz nie chodzą .

andrzaj

Dodano 25-11-2007 08:50:15:

Jeszcze jedno myślę że bardzo ważne . Sprawdziłem pliki na dysku C tam gdzie jest system wszystko jest w porządku działają i otwieraą sie exe jpg i avi . Tylko na dysku D niestety cos sie a raczej ja zam zepsułem.

Proszę o rada jak wyjść z tej sytuacji i to naprawić.

andrzaj