Problem z plikami MP3, nie można ich odtwarzać

Witam

Mam pewien problem, jakiś czas temu, jeszcze na starym komputerze postanowiłem nagrać płyty DVD, z muzyką. Postanowiłem sobie zrobić takie pewne zabezpieczenie gdyby coś miało się usunąć.

Nie wiem czy mój problem jest tym spowodowany, ale po jakimś czasie WIĘKSZOŚĆ, nie wszystkie, straciły swoje “właściwości” i nie da się ich teraz odtwarzać. Z MP3 nazwa zmieniła się na MPEG layer 3 audio file - brzmi to mi jak MP3 po prostu. Trochę byłoby mi przykro jakby wszystko trzeba było usunąć. Może wiecie co trzeba zrobić, prze konwertować to jakoś, jak tak to jakim programem? Może potrzebuje jakieś Codeki, ten komputer mam parę miesięcy i zewnętrznych codekow mało instalowałem. Pozdrawiam!

Na płycie czy na komputerze?

na komputerze.

Edit: źle się wyraziłem, chodzi o to, że nagrałem płytę z plikami ze starego kompa i przeniosłem na ten, nowy

A skojarzenia systemu z programami do odtwarzania są dobre,pod rozszerzenie mp3 są przypisane jakieś programy,foobar,Winamp,czy Windows Media Player ?,może tu leży problem,system nie łapie jakiego programu użyc

i daj jeszcze loga,może jakiś syf z sieci to powoduje

pod mp3 zapisany jest chyba winamp.

kodeki poinstalowane jakieś?

Przeskanuj http://www.mks.com.pl/skaner/ (działa pod IE)

zainstalowałem ten codek co odpowiada za ten pliki MPEG layer 3 audio i mówi ze powinno być ok, ale dalej nie działa.

Przeskanuj skanerem co podałem w poście wyżej.

Zabezpieczeniem miało byc nagranie płyty z mp3 , czy uzywałeś jakiegoś programu do zabezpieczenia?

Nagrałem płytę po prostu po to żeby nie stracić muzyki jak na tamtym kompie by się w jakiś sposób usunęły. Ale jak już zgrałem z płyty na kompa to wiele z nich nie działało. Ale to tak dziwnie idzie, mam popsute niektóre całe płyty, nigdy pojedyncze tracki.

Jak się to objawia ?

Pokazuje się jakiś komunikat błędu przy próbie odtworzenia ?

nie, po prostu jak wrzucę do winampa np : to po prostu spada jeden po drugim i ich nie odtwarza, a w foobarze to nawet nie mogę wrzucić na playlistę, zaznaczam, chce przenieść i nic się nie dzieje

A co się dzieje, gdy klikniesz dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku z utworem ?

Płyty nagrywałeś jako płyty z danymi, czy płyty audio?

Oczywiście nie posądzam Cię o nic takiego, ale znam osoby, które próbowały skopiować muzykę z płyty audio metodą “przeciągnij i upuść”.

Jeśli płyty są audio, to trzeba je przekonwertować na mp3, aby były do użytku na komputerze.

Przeskanyj pliki, bo być może są to wirusy:

http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

i

http://www.mks.com.pl/skaner/

nie no co ty :slight_smile: to jest płyta DVD 4 gb muzyki :slight_smile:

Jaki masz system ??

Przenosiłeś pliki z komputera, wirusy infekują pliki mp3.

Więc radziłbym sprawdzić, by wykluczyć tą ewentualność.

DaleKemikal

Podejrzewam, że utwory, które nie chcą się odtwarzać, to skróty. Prawdopodobnie nagrałeś same skróty do utworów na płytę.

włącza się winamp i od razu "end of playback "

…acha - jeszcze jedna opcja - otwierasz playlisty, czy bezpośrednio utwory? Czasem przy nagrywaniu np. Nero obcina nazwy utworów, jeśli mają za długie nazwy i potem playlista już nie ma się do czego odnieść.

…kliknij prawym klawiszem na jakiś plik, który nie chce się odtwarzać i sprawdź we właściwościach rozmiar - jeśli jest podejrzanie mały, to znaczy, że albo jest to skrót, jak pisze seba86mu lub plik jest źle nagrany (ew. jest problem przy czytaniu płyty).