Problem z plikami MSI

Mam dziwny problem z plikami msi.

Po uruchomieniu otrzymuje komunikat “Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to prawidłowy pakiet Instalatora Windows”.

Jeżeli jednak ten sam plik msi najpierw spakuje do zip i uruchomię z Total Commander, tzn. zrobię “Rozpakuj i uruchom” to instalacja rusza i wszystko jest OK.

Dokonałem pełnego Windows Update (poza SP3) - tzn. zainstalowałem wszystkie poprawki, próbowałem od nowa zainstalować Windows Instalera, a nawet próbowałem przywrócić system do momentu w którym wszystko było OK i nic nie pomogło.

Jak to naprawić ??

Wydaje mi się że zrobiło mi się to po instalacji ActiveSync, która za pierwszym razem się “zawiesiła”. Potem zainstalowałem ActiveSync i on działa.

Zainstaluj http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=5A58B56F-60B6-4412-95B9-54D056D6F9F4&displaylang=pl, powinno naprawić.

Niestety nie pomogło :cry:

Dodane 03.02.2009 (Wt) 13:55

Teraz się dopatrzyłem, że te pliki MSI działają normalnie, gdy przeniesie się je z katalogu do którego zostały ściągnięte do innego katalogu :o To chore …

Wygląda to tak jakbym nie mógł uruchamiać plików msi tylko z jednego katalogu, w który wygrywam wszystko co ściągnę.

Dodane 03.02.2009 (Wt) 14:00

W sumie jak zmienię nazwę tego katalogu to pliki msi działają w katalogu ze zmienioną nazwą …

Ma to jakieś logiczne wytłumaczenie ?

Czy działasz na koncie z pełnymi uprawnieniami administratora? Czy dokonywałeś jakiś zmian?

Co się stanie, jak wyłączysz program antywirusowy / wszelkie narzędzia typu SpyBot itd. ?

Tak.

Tak jak pisałem. Wydaje mi się że pojawiło się to po “zawieszeniu” się instalacji ActiveSync. Plik instalacyjny był właśnie w tym felernym katalogu. Gdzieś ten “zawieszony” instalator musiał pozostawić informację i myślę że dlatego jest problem, ale nie wiem jak to naprawić.

Próbowałem też naprawić to poprzez ponowne zainstalowanie ActiveSync z opcją “Napraw”, ale instalator po początkowym uruchomieniu kończy pracę z jakimś komunikatem o niemożliwości wyodrębnienia pliku z archiwum cab.

To po testuje jak wrócę do domu …

Wcale tak nie pisałeś - przeczytaj dokładnie sobie dla przypomnienia :wink: (napisałeś, że zrobiłeś z tym porządek…).

ActiveSync jest bardzo niewdzięcznym programem. To prawie jak usuwanie Internet Explorer 7 z SP3 :slight_smile: Ogólnie jest zasada, że nei powinno go się instalować w katalogu domyślnym (Programs).

  • zlokalizuj folder, gdzie wszystko się zainstalowało (np. poprzez przeszukanie dysku pod kątem wcescomm.exe): \Programs\Microsoft ActiveSync\ lub \Programs\Windows CE Services.

  • skasuj cały ten folder (lub to, na co pozwoli system operacyjny, niektóre pliki mogą być przyblokowane, ale niekoniecznie…)

  • teraz sprzątanie rejestru (regedit.exe)- lista kluczy do usuniecia:

HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows CE Services

HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Uninstall\Windows CE Services

HKey_Current_User\Software\Microsoft\Windows CE Services

HKey_Users\Default\Software\Microsoft\Windows CE Services - to wywal koniecznie, jak skasowałeś powyższe klucze.

  • restart (jak wyskoczy okno w stylu “Get Connected”, to daj “cancel”). Potem wywal (jak coś zostało) z katalogu podanego wyżej i cały folder też skasuj

  • przeinstaluj ActiveSync

To po testuje jak wrócę do domu …

Ten porządek polega na tym, że udało mi się zainstalować ActiveSync. Zasadniczo działa i synchronizuje z Windows Mobile 6 (palmtop).

Nie mam w tym doświadczenia i nie wiem czy tak powinno być, ale zdarza mu się zrywać połączenie z podłączonym przez USB palmtopem.Więc nie jestem też pewny czy do końca dobrze działa.

Generalnie myślałem nad tym, żeby przeinstalować ActiveSync, ale bałem się że po odinstalowaniu będę miał kłopoty z jego ponowną instalacją, a jest on mi potrzebny. Chyba że jest jakaś alternatywa dla ActiveSync?

Zainstalowałem chyba w katalogu domyślnym, to jest: c/program files/coś tam.

No chyba spróbuje zrobić tak jak mówisz.

Alternatywny nie ma w Windows, nakładki wymagają połączenia ActiveSync.