Problem z plikami .rar "Wolumin jest uszkodzony"

Witam wszystkich :slight_smile: Kiedy próbuję rozpakować archiwum podzielone na kilka partów, wyskakują blędy crc przy każdej z części… Płyty z których zrzucałem pliki są w stanie idealnym (praktycznie brak rys) na innych komputerach wszystko działa. Z resztą na tym kilkanaście dni wcześniej też działało, lecz coś się teraz popsuło Próbowałem z innym plikiem podzielonym na części z takim samym skutkiem . Proszę o szybką pomoc. Winrar odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, mam win 7 ultimate. Boje się że to problem z ramem ale chyba jeżeli by ram nie działał to i komputer by się chyba nie uruchomił. Ramu jest 8 gb marki goodram.

Skłaniał bym się do pamięci RAM ponieważ:

Miałem pamięci GoodRAM - mimo, że komputer się uruchomił/działał to wystepowały różne problemy np. z rozpakowaniem archiwum lub gdy otworzyłem dużo kart w przeglądarce to komputer się wieszał lub crash/blue screen itp.

Sprawdź pamięć pod kątem błędów. Jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy należy wymienić moduły/kości pamięci.

Nagrywasz MemTest(Plus) na płytkę i odpalasz z poziomu DOS.

Podczas wypakowania można zaznaczyć opcję zachowywania plików, które zostały zidentyfikowane jako wadliwe, czy jakoś tak (używam WinRAR b. sporadycznie), dzięki czemu możesz wypakować nawet te, co do których jest meldowany błąd CRC. Przydaje się to wówczas, kiedy wszystko jest w porządku, a tylko program ma wątpliwości.

uruchomiłem systemowe narzędzie do sprawdzania pamięci (nie wiedziałem że takie jest :slight_smile: ) i okazało się, że występuje jakiś błąd. Kości są na gwarancji więc skonsultuje się z dostawcą, temat chyba zakończony