Problem z plikami systemowymi z rozszerzeniem .lnk

Witam,

Przez pomyłkę synek zmienił mi domyślną aplikację do otwierania plików z rozszerzeniem .lnk ( czyli skrótów). W tej chwili wszystkie otwiera … Adobe reader. No i problem bo większość programów muszę odpalać z lokalizacji w której są exe- ki, a dla reszty użytkowników domowego piecyka to wybitny problem ( jak czegoś nie ma na pulpicie to już dramat)

Proszę , jeśli ktoś wie jak naprawić ten problem proszę o pomoc. Mój system to windows 7 64bit.

Opcje folderów, typy plików, lnk, otwierane za pomocą, zmień na program, który chcesz.

Niestety tak zmiana w opcjach folderów nic nie daje - gdy wybieram jeden program to zmienia się tak, że teraz tym programem otwiera się wszystko - outlook, word, gg , kompletnie wszystkie aplikacje, które miały skróty na pulpicie nawet foldery.

zmienil-sie-wyglad-ikon-jak-naprawic-t477145.html

problem-folderem-lnk-systemowy-t477138.html

U mnie, typy plików są konkretnie przypisane konkretnym programom. Jest tak na xp i na win7. Pewnie piszesz o menu prawego przycisku myszy - otwórz za pomocą. Rozszerzenia nie przypisane do konkretnych programów, w menu kontekstowym będą otwierane wg, ostatnio domyślnego wskazanego programu w otwórz za pomocą. Trzeba wiedzieć i do tego przydają się google, które rozszerzenie w opcjach folderów, przypisać do notatnika, które do WMP, a inne do office PowerPoint itp.

Cześć.Użyj tego programiku,on poprawi to co syn ci zmaścił

lub to

-Unassoc (v1.4) for Windows 7 & Vista

Copyright © 2009 by Ramesh Srinivasan

Website: http://www.winhelponline.com

To pomaga na błędne skojarzenia.Znajdź rozszerzenie .lnk .

zmienil-sie-wyglad-ikon-jak-naprawic-t477145.html tu masz podobny temat i rozwiązanie

barczm1 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.