Problem z plikem BAT prosze o pomoc

Witam prosze o pomoc osoby które potrafiły by napisac plik bat zabijający kilka procesów pod windowsem XP. Ja nie potrafie wiec prosze o pomoc, przeszmglowalem juz wiele forów i nic. Z góry dziekuje i pozdrawiam wszytkich.

Kolego z całym szacunkiem nie wiem o co ci chodzi…plik bat, zabić procesy… opisz co chcesz zblokować :wink:

Sprobuj wywolac ze skryptu Taskkill.exe

wpisz w cmd: Taskkill.exe /? - to wyswietli Ci opcje

Mam nadzieje, ze to Ci pomoze

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 9:22

P.S. Jest jeszcze Tasklist.exe, ktore wyswietli Ci liste procesow.

Mozesz uzyc tych dwoch “programikow” w swoim skrypcie .bat

Juz wyjaśniam dokladniej o co mi chodzi. Potrzebuje komend ktore moge wpisac do pliku tekstowego i zapisac jako bat. Tak aby po kliknieciu na plik np : off.bat plik masowo wyłaczyl (zabil) kilkanascie procesów ktore ja sam moge wczesniej ustalic takich jak np gg, antywira, i kilkanascie innych. Jesli mogł by ktos zamiescic mi kod źródłowy lub dokladnie to co mam wkleic a potem tylko zapisac jako bat okropnie byl bym wdzieczny .

Ale najpierw musisz napisać jakie dokładnie procesy chcesz ukatrupić …

Procesy atywirusów. Mam kilka na komputerze takie jak : Avast, NOD32, Norton, Panda, Anty Wir, Kaspersky… Poniewaz moj komputer to server pewnej gry i musi byc dobrze zabespieczony i potrzebyje pliku *.bat który w momencie klikniecia na niego zabija ich procesy zebym mugl spokojnie pograc a po restarcie kompa antywiry spowrotem zaczely normaplnie dzialac. Czyli najprosciej mowiac plik of.bat po kliknieciu zabija procesy antywirusów po restarcie one dalej sie normalnie wlanczaja. Poniewaz strasznie duzo czasu zajmuje reczne wylanczanie kazdego pokolei z nich czy napisze mi ktos taki kod zeby tylko przekopoiowac i wstawic w pola nazwy procesu do zabicia a potem zmienic na plik bat??? z gory bardzo dziekuje

Moim zdaniem nie ma sensu stosować kilka antywirusów. Po 1 obciążają system. Po 2 ich bazy wirusów mogą być błędnie wykrywane jako wirusy.

Radzę więc wybrać jeden z nich. Wtedy wyłączanie jednego nie będzie stanowiło problemu.

Mam także pewne wątpliwości czy rzeczywiście masz zaintalowane te wszytskie antywirusy. Podejrzewam iż chcesz napisać bat-a który zakończy te procesy aby komputer stał bezbronny. Nie do końca ufam czystości intencji ale obym się mylił.

Aby nie zamykać jednak dostępu to wiedzy to będzie tak:

Polecenia CMD:


tasklist //lista aktywnych procesów


taskill/PID numer_PID /T // zabijanie procesu


lub 


taskkill / IM nazwa_procesu /T //zabijanie procesu

?! Jeden antywir ci wystarczy. Poza tym co najmniej kilka z nich po zabiciu ich procesów będzie je od nowa startować.

Po co tyle antywirusów? Strasznie bogaty jesteś. Zazdroszczę.

I jakie to “dobre zabezpieczenie”, skoro je wyłączasz? :slight_smile:

W jaki sposób antywirusy przeszkadzają w graniu? Chyba tylko przez ich ilość i zamulenie kompa tym spowodowane.

Najprostsze rozwiązanie:

shutdown -s -f -t 00

Co do wątpliwości Derka to jesli przeczytales calość od początku to gdybym miał złe intencje to nie był bym kretynem i nie prosił o pomoc na tym forum. Zreszta ten plik ma byc tylko ułatwiajacym mi życie programikiem jesli mozna go tak nazwac. A co do opini ze po co mi tyle anty to juz wyjasniam stworzyłem swego rodzaju program KOSP broniacy serveru gry kazdy z antywirow ktore ma chroni odzielna alokacje przed wirusami. A prawda jest ze chce je wylanczac bo komp mi tak muli gdy KOSP dziala ze masakra. Przewaznie komt tylko dzial jako serva ale czasami i ja chcem sobie pograc wiec zmudne wylanczanie pokolei mnie dobija.

Wiec co mam wpisac do notatnika i gdzie dodac nazwe procesy jesli mugl bys mi Derka napisac z łaski swojej juz taki gotowy pliczek zebym tylko go przekopiowal do notatnika i powstawiał nazwy procesów był bym okropnie wdzieczny Pozdrawiam

Ten Twój KOSP brzmi jak Karmelicka Ochotnicza Straż Pożarna :lol:

Możesz wyjaśnić na jakiej zasadzie 6 antywirusów broni “serveru”? Bo jeszcze bym rozumiał, gdyby tam firewall był, ale same antywirusy? I jakieś badania naukowe, które udowodniają, że 6 robi to lepiej niż jeden.

A wracając do Twojego problemu:

Przecież on to już napisał, czytaj uważnie :slight_smile:

Jesli wiesz co to HackShild to nie musze tlumaczyc a KOSP to nie zaden skrót o strazy ;/ i wysmianie tego było nie mile. Czyli mam do notatnika wkleic to co on napisal i tyle tak?

wystarczy ze naprzyklad dam taki kod i go zapisze jako bat?

CMD:

taskkill/ IM gg.exe /T

tyle wystarczy??

Szkoda, uherce1, że nie chcesz posłuchać dobrych rad. Używanie więcej niż jednego antyvira jest absurdalne i nie zwiększa bezpieczeństwa komputera. Już nawet nie wspomnę o tym, że chwalenie się 6 piratami jest niesmaczne.

Nie wspomnę też o tym, że bezpieczeństwo serwera nie zależy od ilości aplikacji na nim zainstalowanych a od zdolności administratora. A tych Ci brakuje, skoro upierasz się przy stawianiu 6 antywirusów. I wyłączaniu ich kiedy chcesz zagrać. Wtedy “ataki” na Twój “serwer” oczywiście nie będą miały miejsca, będziesz zupełnie bezpieczny, tak?

Tekst roku. :smiley:

Wiecie co? Po

  1. Nie prosilem o rady co do uzywania antywirusow.

  2. Zarzucanie mi braku zdolnosci jest niepodstawne bo wiekszosc z was nawet nie wie co to HackShild wiec o czym my mowimy?

  3. Nikt nie napisal ze te programy sa pirackie! !!

Po 1 jeśli nie prosiłeś o rady to po co zakładałeś ten topic.

Po 2 jeśli jesteś taki zdolny i wiesz jako jedynyny co to takiego “hackshild” po co prosisz o rady.

Po 3 Uderz w stół a nożyce się odezwą… Jeśli są oryginalne to nie ma co się tak denerwować nie używaj nadmiernie !!

Po 4 Była to konstuktywna krytyka. To normalne że na forum ludzie wyrażają swoje zdanie. Co do wolności słowa masz racje… a co do anonimowości to jeśli chcesz myśle że wiekszość z nas zbytnio nie boi się spotkania z Tobą. Jeśli chcesz przyjedź na 2 zlot. Postaramy się wytłumaczyć :twisted:

Masz racje żal ściska… czemu rodzą się tak żałosne osoby…

O ja ale zazdroszcze tych 7 anty wirusów…

A co do żalu mnie jeden antyvirus wystarczy, żal mi jest Ciebie…

Derka prosiem o pomoc co do pliku bat ponieway nie umiem tego i dlatego sie pytam. A po co zaczely sie uderzenia w moja strone po co mi tyle anty przeciez to moja prywatna sprawa. Moj komputer wiec instaluje na nim co zechce i nikt nie ma prawa mi zarzucac co na nim mam. Wiec rozwikla ktos problem bata czy raczej nie

bezpodstawne

HackShield

Nie wiem jak inni, ale ja wolę być tak żałosny jak jestem, niż tak rozsądny jak Ty. :slight_smile:

W skrócie: nawet nie wiesz jak mało wiesz, a wijesz się jak piskosz. I obrażasz innych, kiedy próbują Ci wyjaśnić, że plik wsadowy nie rozwiązuje Twojego problemu. Twoim problemem jest przyjęty sposób “zabezpiecznia” komputera.

hahahahahahahhaha hackshild ro…bałeś mnie!

jesli juz to hackshield ^^ naucz sie pajacu pisać a potem sie napinaj do starszych kolegów :slight_smile:

(*hackshield - anticheat m.in do Metin 2)