Problem z plikiem hal.dll/uruchomieniem systemu Windows XP

Witam

podzas uruchamiania systemu windows xp pro wyskakuje błąd pliku [uszkodzony lub brak] hal.dll zaznacze system niechce uruchmić się z dysietki startowej ani nie startuje płyta z windowsem aby to naprawić przez propozycje podawane w sieci[przez konsole odzyskiwania] …

próbowałem nortona commandera i total commandera przez połączenie ale tu trzeba to jednocześnie uruchomić na jednym i drugim komputerze a jeden nie startuje … tryb awaryjny się nie uruchamia …

jak to zrobic za pomocą kabla LPT ? ew. jakies inne propozycje poza formatem ?

Podłącz dysk do innego komputera i przegraj brakujący plik.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

w wyszukiwarce brak tematów dla “hal.dll”

Pierwszy ekran podczas uruchamiania idzie linijka po linijce, masz parę sekund na wciśnięcie R.Komunikat jest póżniej. Naprawiasz plik BOOT.INI ,to jego masz skopanego. Teraz już wiesz czego szukać Powodzenia. ![-o<

wyskakuje error 17 :?

jakieś inne pomysły ?

edit

podmieniłem plik hal.dll brak efektów

a boot.ini jak edytować gdy mam dostęp do dysku przez inny komputer (IDE-USB) po zaznaczeniu pokaż pliki ukryte nie pokazuje go na c:/ gdy próbuje zmienić nazwę pliku z boot.ini.backup na boot.ini podaje ze taki plik juz istnieje

i co w nim powinno się znajdować

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

mam win xp pro sp1

Z tym plikiem boot.ini jest wszystko dobrze. Czy problem nadal istnieje?

tak podmienilem hal.dll i bez zmian caly czas pokazuje ten sam błąd przy uruchamianiu …

dzisiaj miałem taki sam problem na komputerze ojca. Wsadziłem płytę z XP, po załadowaniu wybrałem Naprawianie (klawisz R), zalogowałem się jako administrator (konsola poprosi o hasło), użyłem komend bootcfg /rebuild i wybrałem bieżącą instalacje windows z opcjami uruchamiania /NONEXECUTE=OPTIN /FAST DETECT a następnie użyłem komendy bootcfg /default i wybrałem tą samą instalacje windowsa co poprzednio a na koniec komenda exit. Po restarcie windows uruchomił się już normalnie

na początku też płyta z windowsem mi nie odpalała, ale zmieniłem rodzaj partycji z systemem (system miałem na logiczne, zmieniłem na primary) przy pomocy Partition Magic z dyskietki i płytka z windowsem odpaliła

pozdrawiam

tylko skąd ja teraz wezmę dyskietke z partition magic ;/ można to jakoś ew. w biosie zmienić ?

ale zrobiłem odtworzenie obrazu partycji C:/ ghost’em i to zaczyna być coś poważniejszego bo teraz system się nie ładuje (a myslałem że to już napewno rozwiąże problem) zamiast błedu hal.dll pojawia się czarny ekran, płyta z win dalej nie startuje, tryb awaryjny też …poprostu bez zmian tylko zamiast błędu czarny ekran :frowning:

pomocy!

możesz np u kolegi ściągnąć partition magic i utworzyć sobie taką dyskietkę (w zasadzie to dwie :smiley: )

Tylko teraz juz nie ma problemu z plikiem hal.dll…

ale to nie dotyczy tylko pliku hal.dll, ale całego procesu uruchamiania systemu

jakies inne pomysly ??

brak dostepu do fdd ;]

problemem była uszkodzona płyta główna. dzięki za dobre chęci.

wow, ciekawe doświadczenie, ja bylem przekonany, że to jednak system padł, ale cóż jak mało wiemy o tych błędach w sprzęcie i windowsie :wink:

Teraz po wymianie płyty i instalce WIn zaczęły się inne problemy z uruchomieniem … ech te relikty przeszłości ;/ nikt nie jest wstanie stwierdzić z czym jest problem :frowning:

jakie?

Z hal.dll już wszystko w porządku?

tak płyta wymieniona i tego problemu już nie ma, a teraz natomiast po naciśnięciu przycisku Power komputer się nie uruchamia jest jeden a później jeszcze trzy sygnały dźwiękowe [award bios] - mysz, klawiatura są sprawne - po prostu Windows się nie “załącza” ekran na monitorze robi się taki jaki jest przy uruchomionym monitorze, a przy wyłączonym komputerze, aby go uruchomić trzeba przyciskać TAB … choć teraz nie zawsze już załapuje system, jak już się uruchomi windows to jest problem z myszką muszę ja przekładać z portu [usb] do portu aby zadziałała, a ostatnio klawiatura czasami nie załapuję, a tu jednym sposobem jest ponowny restart …

Alarmy dżwiękowe biosu oznaczają zazwyczaj poważną awarię systemu.

Podaj dokładnie w jakim odstępie i ile dżwięków słychać,np. 1 krótki-przerwa 3 długie[w taki sposób]

Co to za płyta i jaka karta graficzna ?