Problem z plikiem ISO

Witam sciaglem sobie Mandriva Linux 2006 ISO for x86-64: i mam maly problem nie moge odpalic tych plikow pisze ze plik jest o rozszerzeniu iso ale ma ikonke rara i nie moge tego odpalic za pomoca alkocholu ania win rara co z tym zrobic ? p.s. ma ktos moze plik background04.vtf do Half Life 2 ? pozdrawiam


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

wskazujesz go w wirtualnym, napedzie???

tak czyta to no i wchodze w moj komuter i klikam na wirualny naped aby mi odtworzylo i wyskakuje blad "Syatem Windos nie moze czytac z tego dysku. Dysk moze byc uszkodzony lub uzywa formatu niezgodnego z systemem Windows. "

to jest plik obrazu - więc jak możesz to wypal płytę i będzie okey

albo

tak wskazuje go w wirtualnym npedzie a myslisz ze wypalenie plytki pomoze?

jak już mówiłem - jest to plik obrazu płyty. Więc jeśli go nagrasz na płycie to uzyskasz płytkę instalacyjną

p.s - popraw błędy w postach

Czasami pomaga - wypal i zobacz.

Jest również możliwe, że ściągnąłeś zepsuty plik… Poza tym nie wiem, czy pod Windowsem odpali Ci się Linux :?

Wypal na płycie i jeśli chcesz ją sprawdzić, ustawiasz bootowanie z CD, wkładasz płytę do napędu i już :slight_smile:

Na stronie z której ściągałeś iso powinien być plik (zazwyczaj z rozszerzeniem md5.asc) w którym będą sumy md5 obrazów. Ściągnij jakiś program do sprawdzania tych sum pod Windows (w Linuksie jest standardowo w systemie), wygeneruj nim sumę kontrolną ściągniętego pliku i sprawdź czy zgadza się z tym co jest zapisane w pliku z serwera. Dopiero jak sumy będą się zgadzać wypal płytkę i z niej zabootuj komputer.

A co do tego pliku z Half Life 2 - powinien być na płycie z grą, jak nie ma to skontaktuj się z producentem lub dystrybutorem, na pewno pomogą, bo przecież masz legalną kopię tej gry :slight_smile:

W środowisku 32-bitowym nie można uruchomić środowiska 64-bitowego. Ot co. :slight_smile:

Nie to jest głównym problemem. ISO to obraz systemu operacyjnego, którego nie odpala się jak grę, ale bootuje się z niego system i się go instaluje. Ewentualnie instalować go można pod vmware czy podobnym, a zamontowanie do jakiegoś wirtualnego dysku jedynie pozwoli obejrzeć zawartość płyty i ewentualnie poczytanie jakiejś dokumentacji.

Jesli ma sie VmWare czy MS Virtual PC to obraz sie montuje w VCD czy Alcoholu a bootowanie idzie normalnie.