Problem z plikiem svchost.exe

od pewnego czasu pojawia mi sie taki oto błąd capture2rj2.th.jpg gdy on sie pojawi i klikne anuluj lub ok to wtedy momentalnie rozlacza mi się neostrada :frowning: i żeby ponownie sie z nią połaczyć musze od nowa komputer właczyc jednak po kilku minutach ten komunikat znowu się pojawia …czy ktoś ma pomysł jak się tego pozbyć???

Podobny problem.

http://forum.chip.pl/viewtopic.php?t=7643

weszlem na tą strone ale nie do konca wiem co zrobić wyczytałem tam takie cos…

W/w proces nadmiernie wykorzystuje zasoby komputera. Spowodowane moze to byc: 

1.obecnoscia smieci w systemie 

Antywirus oraz Hijack This (http://hijackthis.de/) i do dziela.Proces ten czesto mylony jest z fałszywkami o podobnych nazwach np: 

svhost 

svchot 

schost 

svhots 

swchost 

swhost 

itp... dlatego nalezy zwracac na najmniejsza literke w nazwie procesu aby nie pomylic sie 


Ponadto domyslna lokalizacja procesu jest %systemroot%/system32 czyli np. C:/Windows/system32 

Fałszywy plik znajduje sie np. w: 

C:/Windows 

C:/Windows/system 

C:/Temp 

C:/WINDOWS/inet ... 


Ponadto powinnismy zaopatrzyc sie w łaty na Blastera/Sassera i zamknać port 135 np. programem Windows Worms Doors Cleaner, badz firewallem. Jesli nazwa i lokalizacja procesy zgadza sie to mozliwe ze jakis trojan dopisał swój kod do svchost'a 

Odpalamy konsole odzyskiwania i wpisujemy: expand X:\i386\svchost.ex_ C:\Windows\system32\svchost.exe 

Gdzie X: to litera napędu a C: partycji systemowej

ok sciaglem ten program Windows Worms Doors Cleaner i co mam teraz zrobić zablokowac ten port 135 tak??? ale moze mi ktos dokladnie krok po kroku napisac jak to zrobic w tym programie???bo niechce jeszcze bardziej czegos popsuc z gory dzieki pozdro:)

Odpalasz WWDC z konta administratora i zmieniasz wszystkie znaczki z Disable na Enable - kolor zielony - jeżeli będzie któryś żółty - to zostaw. Restart kompa i to wszystko - porty, przez które przedostają się robale zostaną zamknięte… :slight_smile:

Pozdrawiam

Agaton ale to nie chodzi o błąd Generic Host.

Martiiin > podmień svchosta z płytki XP.

Odpalasz Konsolę odzyskiwania i wpisujesz komende:

expand X:\i386\svchost.ex_ C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

(zamiast X podstaw literę CD-ROMu)

i owszem, ale ja nic takiego nie sugerowałem…

wyjaśnienie moje tyczyło tylko ogólnego użycia WWDC…

Pozdrawiam