Problem z plikiem system32\config\system

Witam!

Kilka dni temu, przy próbie uruchomienia komputera wyskoczył mi taki oto komunikat : nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony : \Windows\System32\Config\system Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku itd. Mam Windows XP.

Więc znalazłem coś takiego: http://support.microsoft.com/kb/307545/pl . Robiłem wszystko tak jak tam jest napisane i udało mi się uruchomić system, ale od razu gdy pojawiają się ikonki wyskakuje masę błędów, że nie mam sterowników, błąd w Daemon Tools, że obsługuje tylko Windows 2000 i wyżej i różne inne błędy, nie ma dźwięku, nie łączy z internetem.

Jednym z punktów tej instrukcji było użycie Odzyskiwania systemu. Oczywiście użyłem tej opcji, ale jedynym dniem do wyboru był dzisiejszy dzień, czyli dzień w którym zacząłem naprawę tego wszystkiego, więc przywracanie nic nie dało.

Czy mogłem zrobić coś źle? Co jest nie tak? Wszystko robiłem według instrukcji.

Z góry dziękuję za pomoc

Reinstalacja naprawcza bez utraty danych: Klik

No dobra, wszystko fajnie, ale po zatwierdzeniu licencji u mnie nie pojawia się opcja “Aby przystąpić do naprawy zaznaczonej instalacji Windowsa XP naciśnij R” tylko muszę wybrać na której partycji chce zainstalować Windows XP… Trochę dziwne bo przecież system uruchamia mi się normalnie.

edit:

Czy może po prostu zrobić format dysku C i tyle, nie bawić się już w nic innego. Chyba, że jest jednak jakieś inne wyjście z tej sytuacji…

Powiedzmy, że mamy dwie możliwości (teoretycznie) na odzyskanie rejestru w linku który podałeś. Pierwsza to jest Metoda1 (cześć pierwszą) polegająca na przywróceniu plików rejestru z kopii utworzonej przez system zaraz po zainstalowaniu. Jeśli wybrałeś metodę 1 (cześć pierwsza) to właśnie tak zrobiłeś więc wszystkie programy zainstalowane później mają prawo nie działać. Metoda 2 (cześć druga) to odzyskanie rejestru z kopii przywracania systemu. Metoda lepsza gdyż przywracany jest rejestr z utworzonego punktu, więc wszystkie programy, które zostały zainstalowane przed utworzeniem tego punktu przywracania powinny działać. Problem tej metody polega na tym, że funkcja przywracania systemu musi być włączona inaczej nie będzie można z tego skorzystać.

Co do instalacji nakładkowej bez utraty danych odpowiedź jest krótka. Jeśli wszystko robisz zgodnie z [http://www.searchengines.pl/Reinstalacj … _p__109540](http://www.searchengines.pl/Reinstalacja-XP-t24500.html/page view findpost p 109540) i nie ma drugiego R to z takiej płytki możesz zrobić tylko format

Niestety, ale funkcja przywracania systemu u mnie nie działa, ponieważ jedyną datą jaką mam do wyboru po otwarciu Przywracania systemu jest data wczorajsza i dzisiejsza.

Jeżeli chodzi o naprawianie systemu Windows, to jest to wina tej płytki, czy po prostu nic mi innego nie pozostaje jak format dysku?

Tak na marginesie, wracając do Metody 1 (cześć pierwsza) - to jest oczywiście moje prywatne zdanie - ale metoda ta stosowana jest właściwie po to, by uruchomić system, to jest jej główny cel.

Czyli prawdopodobnie po wystąpieniu już błędu. Więc nic nie można zrobić.

Krótko mówiąc nie z każdej płytki można zrobić nakładkę. Z instrukcji możesz wyczytać.

Czy pozostaje format? Nie wiem ile programów masz zainstalowanych i nie działają. Inną opcją jest reinstalacja tych programów. Co będzie szybciej to już Ty powinieneś wiedzieć.