Problem z płynnością gier po instalacji sterownika

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli zacząłem w złym dziale lub pytanie już padło to proszę o przeniesienie lub link do właściwego tematu. Problem polega na tym, że w marcu tego roku kupiłem laptopa ASUS X53SC-SX343V z kartą graficzną nVidia GeForce GT 520MX (1GB). Pierwszymi grami, jakimi na nim zainstalowałem były Saints Row 2 i Alan Wake, obydwie gry działały bardzo ładnie, Saints Row 2 na najwyższych detalach, a Alan Wake na średnich. Problem zaczął się gdy zaktualizowałem sterownik do karty graficznej (oczywiście był to rekomendowany sterownik pobrany ze strony nVidii, a dokładniej 296.10 WHQL), dodatkowo instalowałem także najnowsze sterowniki PhysX i DirectX oraz Intel HD w wersji 8.15.10.2656. Po wprowadzenie wszystkich aktualizacji gry zaczęły chodzić o wiele mniej płynnie, co chwila się zacinają (w Alan Wake nie da się grać nawet na najniższych detalach).

Czy wiecie co może być powodem tych ścinek, czy podane sterowniki gryzą się w jakiś sposób ze sobą i co najlepiej w tej sytuacji zrobić.

Pozdrawiam i czekam na pomoc :-).

Powodem ścinek jest Optimus. Do tej pory nVidia nie radzi sobie ze sterownikami do tego ustrojstwa.

Tak czy inaczej, logiczne jest, że jak na nowszych sterownikach jest gorzej, to znaczy, że trzeba wrócić do referencyjnych ze strony/płyty Asusa.

Właśnie zainstalowałem sterownik nVidii ze strony ASUSa (http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl). Niestety efekt nie jest za dobry, ścinki zmniejszyły się tylko nieznacznie. Czy wpływ na to może mieć również grafika od Intela lub PhysX, czy DirectX?

Edit: Zainstalowanie wcześniejszej wersji grafiki od Intela spowodowało wyświetlanie dziwnych czarnych plam w czasie gry, mimo to prędkość działania nie wzrosła ani trochę.

Spróbuj SlimCleaner i SlinDrivers może pomogą rozwiązać Twój problem (wystarczy szybka rejestracja).

Dodane 12.05.2012 (So) 23:04

SlimCleaner’em usuń to czego obecnie nie używasz. A SlimDrivers pomoże w aktualizacji sterowników, ale jak już pisał kolega wyżej to może być wina karty a nie sterownika. Pamiętam, że swego czasu miałem dość dobrą kartę graficzną, ale jakaś gra mi na niej nie działała w ogóle. Grafika kaszaniła się tak, że nie dało się grać.

SlimCleaner, w sumie nie zmienia niczego (poza tym używam już CCleanera), a SlimDrivers faktycznie pokazuje mi dostępna aktualizacje, ale to właśnie przy tych aktualizacjach gry tną się najbardziej.

A nie dałoby się wrócić do wcześniejszego stanu przed aktualizacjami punktem przywracania. I jakby pomogło to mając na uwadze doświadczenie że nowsze stery nie zawsze są lepsze. Monitorowało by się po każdej aktualizacji pojedynczej o ile się nie zniechęci czy jest gorzej a nie po zbiorach aktualiozacji i potem nie wiadomo po którym.

Teraz już wszystko działa poprawnie, sczyściłem konfiguracje programów, odinstalowałem wszelkie sterowniki graficzne i po włączenie automatycznie wgrał mi się sterownik z witryny Windows Update. Teraz wszystko działa jak marzenie.

Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :smiley:

Witam. Możesz podać na jakich wersjach sterowników wszystko wróciło do normy? Mam małe problemy z tym ustrojstwem ;D

Sterowniki zainstalowały mi się automatycznie z witryny Windows Update po odinstalowaniu wszelkich innych sterowników graficznych. Z tego co wiem sterownik nVidia to “VERDE R285 DRIVER” czyli wersja 285.62 WHQL. Podaję link dla wersji 32bit: http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-285.62-whql-driver-pl.html i 64bit: http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-64bit-285.62-whql-driver-pl.html. Dodatkowo mam zainstalowaną domyślną wersję grafiki HD od Intela, można ją pobrać ze strony dostawcy laptopa, na pewno mają tak gdzieś wersje standardowe dla danych modeli.