Problem z płynnością Google Maps - wolno działa i "skacze"

Witam

Mam problem z płynnością Google Maps. Przesuwanie i powiększanie mapy następuje z paro sekundowym opóźnieniem, trwa bardzo wolno, no i przesuwana/przybliżana mapa “skacze”.

Używam najnowszego Firefoxa (z aktualną wtyczką Shockwave Flash) na Windowsie 7, a jeśli chodzi o sprzęt, to laptop Samsung RV720 z grafiką GeForce GT520M (aktualne sterowniki) i pamięcią RAM 8GB. Używam jeszcze wtyczki Adblock Plus i Ghostery, ale na tej stronie są zawsze wyłączone.

Aha, teoretyczna prędkość mojego łącza to 30mb/s, a rzeczywista nawet 32mb.

Jak mam rozwiązać ten problem? :frowning:

Pozdrawiam.

Google maps opiera się na javascript. Spróbuj tymczasowo otworzyć google maps w internet explorer zeby stwierdzić gdzie leży problem.

Faktycznie, na IE działa nieporównywalnie lepiej. Czyli mam tylko ponownie zainstalować Firefoxa?

Wygląda na to że tak.

Możesz utworzyć i uruchomić nowy, czysty profil Firefoxa.

W menu Start -> Uruchom wpisz " firefox -p" i dalej postępuj zgodnie z instrukcjami.

Ponownie zainstalowałem Firefoxa, ale jednak niepotrzebnie, chociaż dzięki temu wiem co było problemem, bo po zainstalowaniu każdej wtyczki sprawdzałem jak działa Google Maps. Winowajcą okazała się wtyczka Ghostery. Trudno, najwyżej będę śledzony… chyba że ktoś powie mi jak skonfigurować Ghostery, żeby nie było takiego problemu.