Problem z płynnością grafiki 940M w laptopie

Witam, posiadam laptopa MSI GP72 2QD, pracującego na Win10, wyposażonego w procesor Intel i5 4210H, grafikę GF 940M + zintegrowana Intel, oraz 8gb ramu. Zdaję sobie sprawę, iż gamingowy to ten laptop jest raczej tylko z nazwy, jednak jego wydajność przy jakiejkolwiek grze, która jest graficznie bardziej zaawansowana niż GTA San Andreas, lekko mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Objawia się to najczęściej regularnymi ścinkami co kilka(naście) sekund, w niektórych grach dochodzi również dziwne podzielenie ekranu po przekątnej (daje się to zauważyć, ponieważ cały obraz uciążliwie przy tym “mruga”). Próbowałem wielu tytułów we wszelakich konfiguracjach opcji grafiki, wszystko w oryginałach, np. Skyrim, GRID 2, Borderlands, Diablo 3, Path of Exile - wszystkie te tytuły nie należą ani do najnowszych, ani do najbardziej wymagających dla sprzętu, szczególnie że grałem w kilka z nich na poprzednim, o wiele słabszym laptopie. Próbowałem już podstawowych zagadnień typu starsze/nowsze/alternatywne sterowniki (mogłem ewentualnie “nabrudzić” przy tym, bo win10 to dla mnie nowe środowisko i nie jestem do końca pewien, czy udawało mi się za każdym razem dokonać czystej instalacji nowych sterowników), zatrzymywanie niepotrzebnych programów i usług za pomocą “msconfig” według wszelakich poradników, wyłączanie animacji okien i innych systemowych dupereli, ponowne instalowanie systemu jak i samych gier, które nie chcą współpracować. Czy jest jakiś sposób na zdiagnozowanie problemu np. jakimś benchmarkiem tak, by ktoś bardziej rozeznany w temacie miał “na papierze” jakieś informacje o działaniu tegoż zestawu? Skończyły mi się pomysły, byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

W ustawieniach gier możesz sprawdzać czasami, z której GPU korzysta. Zawsze ustawiaj 940M. Do GF zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony Nvidii. Można też ewentualnie spróbować wyłączyć Intel HD w biosie, ale to już na własną odpowiedzialność możesz sprawdzić.

Uznałem to za oczywiste, że w użyciu cały czas jest 940M. Najnowsze mam cały czas, do tego jak już wspomniałem, próbowałem również starszych i tych, które dostałem wraz z laptopem.