Problem z płynnością ruchu kursora

Witam,

Wprawdzie mój problem dotyczy Windows Server 2008 (x64), jednak bliżej mu do Visty niż do innych systemów MS, dlatego też piszę w tym dziale.

Zacznę od konfiguracji mojego komputera:

Foxconn P35A-S

Intel Pentium Dual-Core E2160 @ 2,4GHz

2x1GB Kingmax 1066

Galaxy NVIDIA GeForce 7900GS 512MB 1,2ns (z fabrycznie podkręconymi zegarami)

Topower TOP-400SPW

WD Caviar 750GB WD7500AAKS

LG GSA-H55L

Monitor HP L1740 (LCD)

Problem wygląda tak: kiedy włączone jest Aero, kursor porusza się niepłynnie - tzn. czasami przeskakuje po parę pikseli, jest nieprecyzyjny. Oczywiście sterowniki od mychy (Razer DeathAdder) zainstalowane, od monitora także. Próbowałem różnych wersji sterowników od grafiki - dalej to samo. Na wersji 2008 x86 było to samo. Żeby było ciekawiej - kiedy ustawię odświeżanie monitora na 75hz problem znika, albo przynajmniej jest o wiele mniej zauważalny. Zależy mi jednak na odświeżaniu 60hz, gdyż po 1. producent zaleca właśnie takie odświeżanie, po 2. na 75hz bolą mnie oczy. Na Debianie wszystko jest w porządku, więc to raczej nie jest wina sprzętu.

Inna sprawa, że jeszcze do niedawna nękał mnie inny problem - po odpaleniu jakiejś aplikacji w trybie pełnoekranowym na całym ekranie pojawiały się różnokolorowe kreski i nic poza resetem nie pomagało. Z tym sobie poradziłem - sposób trochę dziwny, ale skuteczny - podniesienie o jakieś 10MHz zegarów pamięci karty graficznej w programie nTune.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Spróbuj ustawić wyższą częstotliwość próbkowania myszki.

W sterowniku jest ustawione na 1000hz.

Co Ty to biedne myszątko chcesz zamęczyć, 1000Hz !!

Miałem podobny problem ale na Ubuntu (brak akceleracji 3D przy włączonym Compiz). Też miałem przyjemność testować w2k8 i nie zauważyłem, aby przy włączonym aero coś było nie tak (posiadam kartę Radeon HD). Jak dla mnie wina leży po stronie sterownika grafiki.

Nie pytam jaką częstotliwość mam mieć ustawioną na myszy tylko co zrobić z moim problemem…

Według mnie też, tylko co z tym zrobić?

A jak na Viście x64 ustawić wyższą, bo tu nie ma ustawień zawansowanych ?