Problem z płynnością ruchu kursora


(Numerant) #1

Witam,

Wprawdzie mój problem dotyczy Windows Server 2008 (x64), jednak bliżej mu do Visty niż do innych systemów MS, dlatego też piszę w tym dziale.

Zacznę od konfiguracji mojego komputera:

Foxconn P35A-S

Intel Pentium Dual-Core E2160 @ 2,4GHz

2x1GB Kingmax 1066

Galaxy NVIDIA GeForce 7900GS 512MB 1,2ns (z fabrycznie podkręconymi zegarami)

Topower TOP-400SPW

WD Caviar 750GB WD7500AAKS

LG GSA-H55L

Monitor HP L1740 (LCD)

Problem wygląda tak: kiedy włączone jest Aero, kursor porusza się niepłynnie - tzn. czasami przeskakuje po parę pikseli, jest nieprecyzyjny. Oczywiście sterowniki od mychy (Razer DeathAdder) zainstalowane, od monitora także. Próbowałem różnych wersji sterowników od grafiki - dalej to samo. Na wersji 2008 x86 było to samo. Żeby było ciekawiej - kiedy ustawię odświeżanie monitora na 75hz problem znika, albo przynajmniej jest o wiele mniej zauważalny. Zależy mi jednak na odświeżaniu 60hz, gdyż po 1. producent zaleca właśnie takie odświeżanie, po 2. na 75hz bolą mnie oczy. Na Debianie wszystko jest w porządku, więc to raczej nie jest wina sprzętu.

Inna sprawa, że jeszcze do niedawna nękał mnie inny problem - po odpaleniu jakiejś aplikacji w trybie pełnoekranowym na całym ekranie pojawiały się różnokolorowe kreski i nic poza resetem nie pomagało. Z tym sobie poradziłem - sposób trochę dziwny, ale skuteczny - podniesienie o jakieś 10MHz zegarów pamięci karty graficznej w programie nTune.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


(Kolmar) #2

Spróbuj ustawić wyższą częstotliwość próbkowania myszki.


(Numerant) #3

W sterowniku jest ustawione na 1000hz.


(Kolmar) #4

Co Ty to biedne myszątko chcesz zamęczyć, 1000Hz !!

Miałem podobny problem ale na Ubuntu (brak akceleracji 3D przy włączonym Compiz). Też miałem przyjemność testować w2k8 i nie zauważyłem, aby przy włączonym aero coś było nie tak (posiadam kartę Radeon HD). Jak dla mnie wina leży po stronie sterownika grafiki.


(Numerant) #5

Nie pytam jaką częstotliwość mam mieć ustawioną na myszy tylko co zrobić z moim problemem...

Według mnie też, tylko co z tym zrobić?


(Maciej 0202) #6

A jak na Viście x64 ustawić wyższą, bo tu nie ma ustawień zawansowanych ?