Problem z płytą Abit AX8 + Sata 2

Witam. Mam problem z płytą Abit AX8. Nie widzi dysku Sata2. Nikt ze znajomych informatyków nie wie o co chodzi. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję! Pozdrawiam

Z tego co widzę Twoja płyta obsługuje SATA a nie SATA2 więc aby płyta widziała dysk musisz przestawić zworkę w dysku na tryb pracy SATA o ile jest taka możliwość.A jaki masz dysk ?

Zrobiłem to i nic.

podobno płyta ma jakiś feler. Nie wiem co robic. Ale dzięki za propozycję

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 23:12

Dysk to Western Digital 160 GB. Podobno wszyscy maja z nim problem. Mam nadzieję, że coś razem wymyślimy.

Kabel SATA dobrze dociśnięty? Był zmieniany? Może uszkodzony.

Jak zasilanie? Podłączone? Sprawne?

Reset BIOSu.

Uaktualnij bios płyty do najnowszego.

Poczytaj link i książkę do płyty głównej jak ustawić i podpiąć dysk sata.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try1733362

Dysk ma być systemowy czy dodatkowy.

Kontroler sata włączony w biosie?

Sterowniki do sata?

McDracullo

sprawdzałem wszystkie (4 szt.) kable SATA i żaden nie działa, zasilanie jest ok, po resecie BIOSu nic się nie zmieniło

JNJN

czytałem i książkę i wczoraj cały wieczór forum (nie tylko na stronie pclab); dysk ma być systemowy; jest to nowy komp, składam go z nowych części; w BIOSie nie ma możliwości włączenia SATA jakoś dziwnie nie istnieje:) próbowałem ze zworkami, bez zworków, przy wgrywaniu systemu poprzez F6 z dyskietki dołączonej do płyty dogrywam wszystkie niezbędne pliki i…dalej nic

ps. gdyby to było takie proste to bym nie prosił o pomoc ale faktycznie mam problem

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Sardynek78

A wogóle to BIOS widzi ten dysk?

BIOS nie widzi tego dysku na żaden z możliwych próbowanych sposobów przez które starałem się go znaleźć

Aktualizacja biosu może pomoże? :> Poszukaj na stronie najnowszej wersji i wtedy powiedz czy przyniosło to jakiś rezultat

W sieci podają że jest problem na tej płycie z dyskami sata II - chodzą podobno tylko Samsungi.

Zadaj pytanie do pomocy technicznej Abita.

Poczytaj:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521-18

Witam. Poradziłem już sobie sam:)

Dziekuję za próbę pomocy.

Pozdrawiam

Zdradź jak.