Problem z płytą asus m2n-e sli i głosem oraz modemem usb tp


(Krzychu7777) #1

Witam, Mam problem, znajomi zakupili internet w tp i dostali do tego modem USB ZXDSL 852, po zainstalowaniu tego modemu wyświetla się komunikat " Modem ADSL nie ma wystarczającego pasma USB do poprawnej pracy. prosze nie podłączać modemu do tego samego portu co inne urządzenia..", a nic nie mam podłączonego więcej do portów i oczywiście następnie mi znika głos. ! Podłączem ten modem do innego komputera i wszystko działa bezproblemu.

jest to nowy komputer i ogólnie wszystko piękne chodzi, z usb też niema problemu, sprawdzałem drukarkę, mp3, mysz oraz pamięć, wszystko działa i głos jest, ale jak tylko podłącze ten modem, to głos zanika ! niewiem o co tu chodzi ? niewiem czy jechać na gwarancje z tą płytą główną, czy też jest to jakiś mały problem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(Technik Elektro) #2

zainstalowałeś sterowniki do chipsetu ?? najpierw instalujesz modem a potem wsadzasz modem do usb, w ostateczności wymień modem w punkcie tp na thompsona/sagema.


(Krzychu7777) #3

nie dawno, formatowałem go i wszystko na nowo zainstalowałem, na początku całą płytę główną a potem grafikę...niestety to nie dało oczekiwanego efektu...Tylko myślę, że problem tkwi w płycie, bo prób owałem nawet innym modem, i także głos znikł...i kompletnie niewiem co robić...

Najpierw instalowałem modem, następnie każe podłączyć modem i jak tylko go podłącze to wyskakuje ten komunikat...a jak zresetuję komputer to głosu niema, a internet działa, a jak chce głos to muszę ten modem odłączyć...bezsensu :stuck_out_tongue: