Problem z płytą Fujitsu-Siemens W26361

mój problem jest następujący:

otóz kupiłem z allegro płuyte główną na socket 478 i gdy mam już wszystko podłączone jak należy to komp rusza a monitor ani ruszy.

płyta obsługuje celerony i mam taki procesor obsługuje sdr i mam sdr w szystko podłączone i komp chodzi a monitor ani ruszy

czy podszebne są jakieś sterowniki

jak tak to gdzie je moge znaleźć i jak wgrać

pozdrawiam

proszę o pomoc

Konkretów trochę :?

Dokładny konfig kompa, jaka grafa, jakie stery, jaki zasilacz. Wszystko.

Stery do płyty ze strony producenta ściągnij.

karta graficzna nvidia geforce2 Mx/Mx400

na zasilaczu pisze 230V

windows xp

zintegrowana karta muzyczna

i do tej płyty kupiłem proca celeron 2.4 ghz

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 11:50

ale jak je wgrać?

i czy bez nich nie ruszy?

Parę pytań:

  1. Kupiłeś płytę główną i wsadziłeś HDD z już wcześniej zainstalowanym Windowsem?

  2. Komputer niby się ładuje ale ciemność na ekranie?? Nawet BIOS się nie ładuje??

  3. Czy karta graficzna dobrze siedzi w złączu??

  1. A jakiej jest mocy zasilacz?? (??? W)

tak włożyłem dysk z wcześniej wgranym windowsem

tak niby się ładuje ale dioda na monitorze jest cały czas pomarańczowa a jak wyjme z karty to pisze no signal(więc monitor jest sprawny)

tak dobrze siedzi bo w starej płycie jest tak samo i działa bez problemu

proszę o pomoc

pozdrawiam

napięcie 230V

a jak sprawdzić moc?

kolesiowi nie wyświetla nawet komunikatów z BIOSu, cały czas pomarańczowa dioda na monitorze się świeci, sterowniki w tym przypadku w żaden sposób nie pomogą. Problem jest sprzętowy, karta gfx nie wysyła żadnego obrazu do monitora.

i co poradzicie?

no a na starej płycie działa bezproblemowo

bo gdy kupiłem to żadnych sterów nie miałem i nie instalowałem

Być może karta graficzna ci siadła.A jak podłączysz inny monitor to działa??albo monitor do innego kompa.??Spróbuj jeszcze zaktualizować sobie stery od karty grafiki link do sterów:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

nie wimem czy już pisałem ale gdy podłącze karte do starej płyty i podłącze monitor to działa bezproblemowo

wiec nie wiem o co chodzi

Czyli wina tkwi gdzieś w pł. gł. tej którą kupiłeś…

Jaka tą dokładnie ? być może grafika się z nią gryzie (wersje AGP)…

Na tabliczce znamionowej jest DUŻO napisane. Rozkręć kompa i przepisz: nazwę producenta i model (ewent, ile W )

chodzi o nazwę zasilacza czy płyty?

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 15:32

zasilacz to SHIDO CWT-300ATX 12 (230V-50Hz)

a płyta fujitsu-siemens W26361

i to tyle

czy da się coś z tym zrobić?

powinien poszukać sterowników to tej płyty problem może tkwić w AGP.Zainstaluj stery i się zobaczy tylko niewime gdzie można ich szukać masz jakiś nietypowy model tej płyty.Ale zobaczymy poszukam czegoś :slight_smile:

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 21:50

a nie dostałeś do tej płyty głównej płyty ze sterami?? :roll: :? :mrgreen:

Sebolas Jak on może wgrać sterowniki jak jemu się nic nie pokazuje na ekranie

Dlatego się pytałem czy jak przekłada sprzęt to czy działa jak jest taka sytuacja to się zgodzę ze teraz nie wgra

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 23:05

A jak BIOS się nawet nie ładuje to płyta jest najprawdopodobniej zepsuta.Chłopak mógł kupić zepsutą z allegro ktoś go pewnie puścił w rogi :?

witam

napisałem gościowi z allegro że nie chcę chodzic a on mi napisał że jeszcze przed wysłaniem sprawdzał i działała dał mi link do sterów także do płyty głównej http://www.Driversguide.com ale wy mówicie że jeżeli nic się nie włącza to nie idzie zainstalować?

a może to procek nie działa co?

Złączono Posty : 28.01.2007 (Nie) 10:06

daje screena tej nowej płyty i na czerwono zaznaczam gdzie wkładam kartę graficzną:

http://img440.imageshack.us/img440/5720/beztytuukv0.png

powiedzcie czy dobrze

a ty ją uruchamiasz bez baterii??

nie nie tam tylko na zdjęciu nie było baterii tak to mam włożoną a czy bez niej nie ruszy?

tak bez tej baterii nie ruszy a swoją drogą może tą baterię trzeba wymienić na nową bo stara się już rozładowała

może spróbuj skminić inną kartę graficzną (na chwilę) wgrać nowy bios do tej płyty ‘FS’ i spróbować wtedy …

a gościu mi napisał że chyba trzeba zworki pozmieniać co o tym myślicie

bym spróbował ale nie mam instrukcji może ktoś mógłby znaleźć

pozdro