Problem z płytą główną (chyba)

Witam!

Mam następujący problem:

  1. Gdy włączam komputer, po załadowaniu się Windowsa nie mam dźwięku tzn. wogóle nic nie słychać. Muszę ponownie uruchomić komputer ok. 3 razy, aby dźwięk się pojawił.

  2. Ostatnio na podczas włączenia kompa pojawił mi się problem, że nie wykryto klawiatury. Ponawiałem uruchomienie kompa. Nic nie pomogło. Wpiąłem nową klawiaturę i wszystko zaczęło chodzić ok do czasu zaczęcia pracy w Windzie. Otóż podczas ruszania myszką zaczęły mi mrugać kontrolki od klawiatury(Caps Lock itd.). Po pewnym czasie myszka zaczęła mi ciężko chodzić tzn. raz ruszała się raz nie. Potem w czasie ruszania myszką bądź pisania na klawiaturze zaczęło mi piszczeć coś z zewnątrz pudła tak jakbym w jednym momencie trzymał wciśnięte 4 klawisze.

A teraz moje pytanie: Czy to może być spowodowane wirusem, czy po prostu mój staruszek już pada.

Specyfikacja:

AMD Duron 750Mhz

384 MB SDRAM

ECS K7VZA 1.0

GF 2 MX 200 64MB

a zasilacz?? nie podałeś najważniejszego

Płyta może szwankować ale myśle że to wina windy

Weż wczyść windowsa pragramami CCleaner, EasyCleaner, jv16 Tools, Odkuracz

Przeskanuj kompa antiwirusem i antyspyware i itp.

Zasilacz to Codegen 300W. Przeskanowałem go Spybotem wszystko z najnowszymi aktualizacjami i wykryło mi coś to usunąłem to, ale dalej jest to samo. W chwili obecnej skanuje dyski Avastem.

z tą klawiaturą to może być zasilacz winny weź kup na allegro Fortrona 350W HLN

:o

Natychmiast zmień to g…

Jak masz mało kasy to na jakiegos fortrona jak 120 zeta to na Amacrox400(350W)

Avast znalazł mi jakiegoś trojana to go usunąłem, ale problemy nie ustąpiły. Dzisiaj wyczyściłem zasilacz i to też nic nie dało. Zapomniałem dopisać, że czasem po uruchomieniu komputera diodka monitora mruga i nic nie jest wyświetlane.

Zakup nowego zasilacza dla tego komputera raczej mija się z celem.

Max co chcę wydać na ten komputer to 30zł, a raczej jak się domyślam nic nie można w tej cenie dobrego kupić. Jeśli to wina zasilacza to cóż, chyba zostaje mi inwestycja w nowy komputer.

Dzisiaj spróbuję jeszcze ponownej instalacji Windy. Jak to nie pomoże to tylko nowy komputer zostaje kupić.