Problem z płytą główną/procesorem!

Witam.

Parametry sprzętu to:

Płyta główna Gigabyte GA-M52L-S3 socket AM 2 S-Series

Procesor AMD Athlon 64 4000+ i drugi procesor AMD Athlon 64 3500+ Bodajze

Zasilacz HighLander 500W

Karta graficzna Nvidia 258/256 128 bit chyba

Dysk twardy Western digital sata 2 160 GB

I problem Jest taki około 2 tyg temu gdy wyłączałem komputer było wszystko dobrze ale jak go na następny dzień włączyłem to 3 razy pikał takie dłuższe sygnały no to pomyślałem że wyjmę wszystkie podzespoły i sprawdzę który to. Po kolei je wyciągałem aż doszedłem do procesora i przestało pikać. Dziś kupiłem nowy procesor ale moim wielkim zdziwieniem jest iż nadal Pika są 3 dłuższe sygnały więc postąpiłem jak wcześniej wyjąłem wszystkie podzespoły no i także wyjąłem procesor i nagle pikanie ucichło. No i w tym momencie powstanowiłem poczytać o tym ale nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc. Wiec pisze temat tutaj i myślę że ktoś będzie wstanie mi pomóc.

Jeżeli napisałem za mało to bardzo chętnie napiszę więcej tylko proszę mi powiedzieć jeżeli ktoś by pomógł mi to zrobić jest magikiem :slight_smile:

Za Błędy ortograficzne przepraszam :stuck_out_tongue:

Lub proponował bym aby ktoś napisał do mnie na gadu-gadu kto się na tym zna: 19658911

No to bardzo ciekawie postąpiłeś. Pierwszą rzeczą jaką należało sprawdzić, to książeczka od płyty głównej i informacja co owe sygnały oznaczają - są one różne dla różnych Biosów. To równie dobrze mogła być wciągnięta wtyczka od klawiatury, ew poluzowany podzespół, z powodu jakiegoś wstrząsu.

Przykład http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm# Nie koniecznie musi to być aktualna lista. Wychodzi na błąd karty pamięci.

BIOS AWARD i PHOENIX AWARD

1 krótki - wszystko w porządku.

1 długi - błąd pamięci

1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak

Powtarzający - błąd pamięci RAM

Zmienny niski i wysoki - błąd procesora

Podczas pracy komputera – przegrzanie procesora

Takiej kombinacji jak opisujesz nie ma.

No teraz gdy odpaliłem ponownie komputer dźwięk był ciągły pikał i pikał wiec znalazłem także to co mi wysłałeś i dołożyłem 2 kość ramu, teraz komputer się uruchamia i jest tak parę sekund ciszy dysk coś tam pracuje i znowu te pikanie jest ciągle i nie ma obrazu na monitorze. ;(

Pozmieniaj kolejność kości, wypróbuj różne kombinacje.

Zrobiłem tez i tak ale teraz gdy tak pozmieniałem kolejność i teraz jest odrazu to ciągle pikanie…

Wiec co może być nie tak lub co trzeba kupić ?

Może po prostu trzeba przedmuchać, najlepiej sprężonym powietrzem sloty na ram? Albo pożyczyć skądś inne kostki ramu do przetestowania.

Lub czy moze to byc spowodowane zasilaczem ?

Całkiem możliwe. Najlepiej jeśli masz jakiś inny zestaw by sprawdzić zasilacz często właśnie on pada. Ja miałem inny ciekawy przypadek. Myślałem, że padła płyta główna, ponieważ nic mi nie piszczało, a po przetestowaniu kostek ramu to one okazały się winne. Tu nie ma reguły. Kody błędów należy traktować jedynie jako wskazówkę a nie gotową odpowiedź.

Właśnie to zrobiłem i pika dalej. Ale pożyczyłem koledze kości i przetestował je i jest wszystko okej wiec nie wiem.

Mam ochotę wyrzucić komputer przez okno i go podpalic :stuck_out_tongue:

To juz chyba nie ma racjonalnego wytłumaczenia dla tego mojego “złomu” :stuck_out_tongue:

No chyba ze coś jeszcze wymyślisz to bardzo się uciesze :stuck_out_tongue:

Dodane 03.03.2011 (Cz) 21:59

A teraz jeszcze kombinowalem i jak zostawiam ram sam bez procka to nic nie pika. a jak wloze procek to znowusz pika jak szalony… moze tak cos ci podpowiem a i znalazlem instrukcje od plyty glownej i tam mam napisane do biosu :

1x4 Mbit flash

Use of licensed AWARD BIOS

PnP 1.0a, DMI 2.0, SM BIOS 2.3, ACPI 1.0b