Problem z płytą główną zresetowany bios?

Witam jestem nowy jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam

Ostatnio dostałem nowy komputer ale z jakąś dziwną płytą główną (Elitegroup Computer System) proc Intel Core 2 Duo w starym miałem gigabyte ale amd sempron :confused: więc chciałem przełożyć intel cor’a z ECS do Gigabyte lecz jest za mała i się nie dało więc wsadziłem z powrotem tak jak było czyli można powiedzieć że odkręciłem cały komputer i przykręciłem od nowa kabelki po podłączałem dobrze bo by komputer nie chodził lecz są małe usterki:

1.Komputer po włączeniu do zasilania (w moim przypadku listwa) włącza się automatycznie nie musze naciskać power,I jak np biore uruchom ponownie to się nie da bo komputer staje w miejscu czyli kręcą się wiatraki słychać normalnie tylko nie włącz się jest czarny ekran i tyle muszę wyłączyć listwę i włączyc jeszcze raz ;/

2.Wychodzi mi komunikat:“CMOS checksum error deflauts loaded,Warning CPU has been changed Please re-enter CPU settings in the CMOS Setup and remember to save before quit” F1 kontynuuj DEL Wejdz do biosu.

3.Nie moge instalować progamów typu:

Safari,Java Wychodzi komunikat:“Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet instalatora Windows.”

Proszę o pomoc będę wdzięczny

BvB ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Komunikat się kończy propozycją naciśnięcia F1 albo DEL.

Którą opcję z tych dwóch wybierasz?

Możliwe,że zresetowały się ustawienia CMOS do wartości defaultowych.

Nie miałem z tym do czynienia więc tego przypadku nie znam.

Wprawdzie wyjmowałem już procesor ale nie musiałem nic robić fizycznie przy zworkach.

resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

http://www.searchengines.pl/CLR-CMOS-cz … 20317.html

Prawdopodobnie trzeba wejść do BIOS-u (klawisz DEL) i tam poustawiać (lub tylko potwierdzić) dane związane z procesorem.Na koniec trzeba wybrać opcję “SAVE” przed wyjściem z BIOS-u.

eddie71

F1 naciskam żeby normalnie się włączył komp dzięki zaraz sprawdzę i napisze co i jak :slight_smile:

Resetować bios to przecież zresetowałem :smiley: bo by chyba tak nie wyskakiwało wiesz może co ustawić w biosie żeby nie było tego komunikatu oraz żeby komp nie włączał się automatycznie a przez ten komunikat to nic zainstalować nie mogę jak coś będziesz to pisz :slight_smile:

Wydaje mi się,że trzeba w BIOS-ie tylko przeglądnąć czy wszystko się zgadza (być może zegar się tylko wyzerował) i kliknąć “SAVE” lub “SAVE Changed settings and Exit”.W każdym BIOS-ie może to wyglądać podobnie.

Jak zmieniam tylko godzine i zapisze to wtedy w ogole do biosu wejsc nie moge jak wlacze ponownie komputer to fakt nie wyskakuje okno ale nie wychodzi to pierwsze okno ładowania systemu ;/ wychodzi dopiero to 2 ale to nie zmienia faktu że nie moge zainstalować 65% programów które mi są potrzebne ;/

Już kit z tym biosem pomożesz z tym

Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet instalatora Windows."

Byłbym wdzięczny :expressionless:

Żeby wejść do BIOS-u trzeba podczas włączania komputera wcisnąć klawisz DEL albo jakiś funkcyjny np F2 lub inny.Każdy model płyty ma swój sposób uruchamiania Biosu i może się różnić od innych modeli płyt.

Rozumiem, że datę/godzinę masz ok? Jeśli tak to może wklej loga do działu bezpieczeństwo bo na moje to niepowiązane z BIOSem :wink:

Następnym razem przed takimi “kombinacjami” poczytaj :wink: Jak chciałeś wsadzić procka z socket 775 do socket 939/940/AM2?

Sprawdź czy dobrze podpiąłeś kabel do zasilania. Czy nic nie wpadło tam i nie zwiera pinów. Czy z przyciskiem na obudowie nic się nie stało. Kiedyś w jakimś BIOSie widziałem też odpowiedzialną za to funkcję. Musisz poszukać.

Na początek wejdź do biosu wciskając DEL, następnie wciśnij F10, później wciśnij y, a na koniec enter.

Dzieki Dracullo :wink: o co chodzi z tymi logami ? mógłbyś opisac dokładnie co zrobić bo nic praktycznie zainstalować nie moge ;/

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html