Problem z płytą główną zresetowany bios?


(Maciek Szczerba) #1

Witam jestem nowy jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam

Ostatnio dostałem nowy komputer ale z jakąś dziwną płytą główną (Elitegroup Computer System) proc Intel Core 2 Duo w starym miałem gigabyte ale amd sempron :confused: więc chciałem przełożyć intel cor'a z ECS do Gigabyte lecz jest za mała i się nie dało więc wsadziłem z powrotem tak jak było czyli można powiedzieć że odkręciłem cały komputer i przykręciłem od nowa kabelki po podłączałem dobrze bo by komputer nie chodził lecz są małe usterki:

1.Komputer po włączeniu do zasilania (w moim przypadku listwa) włącza się automatycznie nie musze naciskać power,I jak np biore uruchom ponownie to się nie da bo komputer staje w miejscu czyli kręcą się wiatraki słychać normalnie tylko nie włącz się jest czarny ekran i tyle muszę wyłączyć listwę i włączyc jeszcze raz ;/

2.Wychodzi mi komunikat:"CMOS checksum error deflauts loaded,Warning CPU has been changed Please re-enter CPU settings in the CMOS Setup and remember to save before quit" F1 kontynuuj DEL Wejdz do biosu.

3.Nie moge instalować progamów typu:

Safari,Java Wychodzi komunikat:"Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet instalatora Windows."

Proszę o pomoc będę wdzięczny


(Agatonster) #2

BvB ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(eddie71) #3

Komunikat się kończy propozycją naciśnięcia F1 albo DEL.

Którą opcję z tych dwóch wybierasz?

Możliwe,że zresetowały się ustawienia CMOS do wartości defaultowych.

Nie miałem z tym do czynienia więc tego przypadku nie znam.

Wprawdzie wyjmowałem już procesor ale nie musiałem nic robić fizycznie przy zworkach.

resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

http://www.searchengines.pl/CLR-CMOS-cz ... 20317.html

Prawdopodobnie trzeba wejść do BIOS-u (klawisz DEL) i tam poustawiać (lub tylko potwierdzić) dane związane z procesorem.Na koniec trzeba wybrać opcję "SAVE" przed wyjściem z BIOS-u.


(Maciek Szczerba) #4

eddie71

F1 naciskam żeby normalnie się włączył komp dzięki zaraz sprawdzę i napisze co i jak :slight_smile:

Resetować bios to przecież zresetowałem :smiley: bo by chyba tak nie wyskakiwało wiesz może co ustawić w biosie żeby nie było tego komunikatu oraz żeby komp nie włączał się automatycznie a przez ten komunikat to nic zainstalować nie mogę jak coś będziesz to pisz :slight_smile:


(eddie71) #5

Wydaje mi się,że trzeba w BIOS-ie tylko przeglądnąć czy wszystko się zgadza (być może zegar się tylko wyzerował) i kliknąć "SAVE" lub "SAVE Changed settings and Exit".W każdym BIOS-ie może to wyglądać podobnie.


(Maciek Szczerba) #6

Jak zmieniam tylko godzine i zapisze to wtedy w ogole do biosu wejsc nie moge jak wlacze ponownie komputer to fakt nie wyskakuje okno ale nie wychodzi to pierwsze okno ładowania systemu ;/ wychodzi dopiero to 2 ale to nie zmienia faktu że nie moge zainstalować 65% programów które mi są potrzebne ;/

Już kit z tym biosem pomożesz z tym

Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu weryfikacji, czy to jest prawidłowy pakiet instalatora Windows."

Byłbym wdzięczny :expressionless:


(eddie71) #7

Żeby wejść do BIOS-u trzeba podczas włączania komputera wcisnąć klawisz DEL albo jakiś funkcyjny np F2 lub inny.Każdy model płyty ma swój sposób uruchamiania Biosu i może się różnić od innych modeli płyt.


(McDracullo) #8

Rozumiem, że datę/godzinę masz ok? Jeśli tak to może wklej loga do działu bezpieczeństwo bo na moje to niepowiązane z BIOSem :wink:

Następnym razem przed takimi "kombinacjami" poczytaj :wink: Jak chciałeś wsadzić procka z socket 775 do socket 939/940/AM2?

Sprawdź czy dobrze podpiąłeś kabel do zasilania. Czy nic nie wpadło tam i nie zwiera pinów. Czy z przyciskiem na obudowie nic się nie stało. Kiedyś w jakimś BIOSie widziałem też odpowiedzialną za to funkcję. Musisz poszukać.

Na początek wejdź do biosu wciskając DEL, następnie wciśnij F10, później wciśnij y, a na koniec enter.


(Maciek Szczerba) #9

Dzieki Dracullo :wink: o co chodzi z tymi logami ? mógłbyś opisac dokładnie co zrobić bo nic praktycznie zainstalować nie moge ;/


(McDracullo) #10

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html