Problem z płytą główną


(Marchelmx) #1

Witam, mam problem z komputerem. Znajomy kupił kompa na płytą główną Gigabyte na chipsecie Via KT880. Otóż w programie Aida nie jest wykrywana płyta główna. Program pokazuje że jest nieznane. Dodatkowo procek na jądrze Thorougherd działa z częstotliwością 1Ghx. Wydaje mi się, że płyta ma jakąś wadę na co pan z sewrisu gdzie był kupiony komp zbyłmnie śmiechem. W każdym razie wziąl go do serwisu ale nie chciałbym żeby wcisnął jakąś bajeczkę i wziął za to dodatko kasę. Czy możliwe żeby program Aida nie mógł rozpoznać płyty głównej? no i czemu procek działa jako 1Ghz. W biosie jedst justrawione na auto


(Xiao19) #2

heheh sciagnij Everest on ma wszystkie najnowsze UPDATE Aida juz niejest kontynuowany

a Everest to produkt tego samego tworcy

pracujacego dla everestu - firma moddingowa/OC PC


(Marchelmx) #3

dzieki Kamcia, ale jak uważasz czy w takim razie jest wszystko ok, czy możliwe że jest jednak coś nie tak z płytą. Jak ci intuicja podpowiada? :slight_smile:


(Zbych ) #4

Możliwe gdyż program napewno nie posiada wszyskich modeli płyt gł. w swojej bazie u mnie nawet najnowszy ewerest nie rozpoznaje 3 letniej płyty Soltek.Ściągnij program WCPU330 (znajdziesz poprzez gogle) i tam będą dokładniejsze dane na temat procesora a w zakładce Tweaks kliknij Real Time Clock Checker to wyświetli sie okno z jaką aktualnie częstotliwością pracuje pocesor.


(Xiao19) #5

zobacz innymi duzo ich Sandra Lite 2005, WCPUID

http://www.sisoftware.co.uk/index.html? ... angx=en&a=

http://www.h-oda.com/

zreszta moze sam zobaczyc zdjac obudowe kompa

:wink: :wink:

a co do procka niech ustawi FSB odpowiednie

bo zazwyczaj robione jest ze default/auto to jest wartosc 100

tylko mnoznik RATIO na auto daje prawdzowa wartosc


(Marchelmx) #6

Ook dzięki bardzo będę walczył, najbardziej intryguje mnie procek, bo własnie w biosie ma ustawione na auto i wykrywa go jako 1Ghz, co jest troszeczkę nieporozumieniem. W każdym razie i tak będzie w serwisie,zobaczymy co oni na to.

Dzięki za pomoc