Problem z plyta glowna

zostal zalaczony komputer bez klawiatury i wyskoczyl komunikat keyboard error or not present. Po podlaczeniu klawiatury komuniklat niestety dalej sie zalacza i zaczymuje bios klawiatura nie dziala i wydaje dzwieki na plycie sprawdzalem na innych klawiaturach tez dzieje sie tak samo. Nie wiem o co chodzi moze uszkodzilo sie zlacze ps2 ?! Jesli ktos moze udzielic porady to z gory dziekuje

Witam,

Ja obstawiam uszkodzone złącze klawiatury na płycie głównej. Można by sprawdzić złącze klawiatury mierząc napięcie na niektórych stykach.

opisz jaka masz płyte, i opisz dzwiek np: bip - przerwa- bip. potym bedziemy wiedzieć co jest nietak. Płyta wydaje wlasnie takie dzwieki by “powiedzieć Ci” co jest nietak

Pewnie podłączyłeś klawiature na działającym kompie.

Wyłącz kompa i sprawdz podlączenie wszystkiego,wyjmij baterie z płyty głównej na 30 minut i ustaw póżniej w biosie co trzeba,zapisz bios i start.

Posiłkuj się książką od płyty głównej lub weź kogoś kto kuma.

Sprawdz w biosie czy klawiatura PS2 jest wlączona.

Jak nic port PS2 prawdopodobnie uszkodzony.

Sprawdz klawiatury czy sprawne.

Niektóre kompy miały blokade klawiatury sprawdz.

Zastosuj klawiature USB,lub przejściówke PS2/USB przełącz w biosie klawiature na USB, a wyłącz PS2 jak opcja w biosie jest.

JN na 30 minut hehehe ,a to czemu wystarczy na 15 sec

zworke ustawiasz w pozycji CLEARCMOS - po 15 sec

spowrotem dajesz na normal

Nie zawsze wystarczy. 30 minut to najoptymalniejsze rozwiazanie.

Ale za daleko odchodzimy od problemu. Ja bym takie rozwiązanie wykorzystał jako ostatnie.

witam

dzieki za zainteresowanie

model plyty to soltek 75DRV4 chipset via 266A bios awarda

co do dzwieku przy urachamianiu pojawia sie taki zgrzyt taka krotka seria bardzo krotkich dzwiekow rozni sie to znacznie od typowych awari pamieci czy procesora

klawiatory nie wlaczalem na wlaczonym komputerze

Według mnie możesz nie mieć coś w biosie źle ustawione. Jak chcesz to moge ci wysłac na maila przewodnik po biosie, tam masz wszystkie opcje jakie są w biosie opisane !!

siwy wyslal bys mi ten poradnik po biosie masz meila enloaderx2@op.pl

Wysłałem !!

Sebastian Szaniawski napisał:

“Nie zawsze wystarczy. 30 minut to najoptymalniejsze rozwiazanie.”

Dlaczego właśnie na 30minut? Gdzie się restartuje Bios na zworkę i jak to zrobić?

W wiekszości przypadków 30 minut to faktycznie aż nadto. Jednakże są takie płyty główne dla których i pół godziny bez baterii może być za krótko.

Usytuowanie zworki na płycie głównej jest na pewno opisane w instrukcji tego komponentu. Sama operacja resetowaniu ustawień BIOSU polega na zmianie pozycji zworki, uruchomieniu komputera, odczekaniu chwilę, wyłączeniu komputera, przestawieniu z powrotem zworki i włączeniu komputera.

Zawsze mozesz wylaczyc sprawdzanie klawiatury w biosie i praacowac na komputerze bez klawiatury, gdzies chyba nawet jest kalwiatura ekranowa !!