Problem z płytą główną

Witam kupiłem płytę główną D1875 z prockiem 2,4 intela do mojego starego komutera . Mam problem z jej podłączeniem podłączyłem wszystko dobrze sprawdzałem sto razy lecz podczas włanczania listwy automatycznie włancza mi sie komputera tzn. włancza sie wentylatro i słychac jak działa procek ale nic innego pozatym nie działa , anie myszka ,klawiatucza czy monitor . Myślę ze to wina zasilacza mam 230 V niewiem jakiej firmy ale czytałem niedawno o tej płycie głównej i pisało ze wymagany jest zasilacz “P4” konkretnie to "Wymaga zasilacza “P4” tzn z dodtakową wtyczką ATX12V (taka w kwadrat 2kabeli na 2 kabelki…2 zółte + 2 czarne)"o co chodzi ??

o ile dobrze pamiętam

-faktycznie był taki problem i u mnie

–zasilacz powinien mieć te dodatkowe kabelki

-rozwiązałem problem w servisie kupując inny zasilacz… 8)

Mam zasilacz “p4” z innego kompa i niewiem czy to ten jak mozna to poznać ?? ale to chyba ten bo teraz nie włacza mi sie procesor ani nic, jest tylko jeden wałek jeszcze z tym podłączniem powera niemoge włączyć tego kompa próbowałem wszystkie ustawienia ;( pomuszcie

na tych kabelkach mam tak “Reset SW” i “M/B SW” i dwie od diady . To pierwsze to reset a to drugie to power tak ?? Jak ja je mam wsadzić poziomo czy pionoweo ?? I gdzie dokładnie tam jest 16 miejsc po 2 pręciki ;( ;(

to czy zasilacz jest P4, czy nie, to raczej nie ma znaczenia. Wypróbuj jakiś inny w kompie, zobacz czy to samo się dzieje. Jak wsio “haraszo” :smiley: to wtedy idziesz do sklepu i prosisz o Modecoma MC 350W. NEEEEEXT! !!

Nieważne, czy zasilacz jest “P4”, czy nie, musi być z dodatkową wtyczką 12V, co spełniają wszystkie nowoczesne zasilacze.

Jakiej marki ten zasilacz??

Wtyczki - zajrzyj do instrukcji obsługi, pierwszy wynik w googlach:

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

EDIT:

Darth ReX , uprzedziłeś mnie - nieszkodzi.

Można tez taniej na Allegro. W grę wtedy wchodzą dwie marki: Fortron i Delta.

poczytaj manuala mobo :slight_smile: zwłaszcza tam gdzie jest pokazane jak podpiąć power i reset…