Problem z płytą główna :-(

WITAM!!

Mam pewien problem a mianowicie kupilem sobie ostatnio płytę główną MSI KT6 DELTA. Mam do nioej uzywany wczesniej procesor AMD Duron 800 Mhz, RAM: 512 MB DDR, karte graficzna GeForce 2 MX 400. Caly sprzet skladam i podalczam a tu… DU**. Nie ma obrazu na monitorze a glosniczek sie nie odzywa. Do plyty glownej dochodzi prad bo wszystkie wiatraczki sie kreca (lacznie z tym na karcie graficznej. Wszystko jest wedlug mnie podlaczone dobrze. Procesor sparwdzalem u kolegi i dzialal, karta graficzna i RAM tesh. Co z tym moze byc?? Bo mi sie wydaje ze jest cos nie tak z plyta glowna a moze jakiegos sprzetu nie obsluguje?? Jak sprawdzic czy dziala BIOS itp… PROSZE O POMOC! !!

Jeśli wszystkie elementy sprawdziłeś i dobre to zostaje oddać płytę do serwisu.

Ale

Odłącz wszystko zostaw tylko wsadzony procek,kartę grafiki i jeden moduł pamięci oraz podłączony monitor.

Wyjmij teraz baterię z płyty na 30 minut.

Sprawdź dokładnie wszystko na płycie - ustawienia procka i FSB ma być 100,instrukcja do płyty.

Wsadź baterię i powinieneś wejść do biosu i zrób ustawienia i zapisz Save.

Jak dalej nic:

Zmień kartę grafiki i zobacz - w tej konfiguracji musisz wejść do biosu i pokażą się komunikaty POST i wywali brak systemu lub podobnie.

Zmień moduł pamięci i zobacz i tak dalej.

Jak wszystko sprawdzisz zostaje płyta.

Niestety nie mam pojecia jak sprawdzic / zmienic FSB i co to jest wogole. Jesli chodzi o zmiane karty graficznej i modułu RAM to nic nie daje bo bez RAMU powinien sie wlaczac (a RAM jest nowy) i wypikac cos ze go nie ma. Tylko widac ze ma zasilanie na plycie a nie wlacza sie nic z BIOSEM. Sprobuje jeszcze cos z ta bateryjka zrobic i jak cos wyjdzie albo nie to napisze :smiley:

Weż instrukcje do płyty i poczytaj,możliwe że na płycie głównej jest zworka do przestawienia FSB procka 100/133 i jest aktualnie ustawiona na 133 ,a Twój Duron 800 pracuje mnożnik 8 x FSB 100 =800 i dlatego komp się nie uruchamia.

Weż kogoś kto kuma w czym problem i róbcie - niestety trzeba mieć do tego przynajmniej podstawową wiedzę.

Poczytaj - różne nazwy w biosach FSB

http://bios.webd.pl/Konfiguracja-opcji- … P-330.html

NIESTETY D*** !!