Problem z płytą główną :/:/

wiec moze tak: zakupilem nową płytę główną wraz z driverami. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że gdy wgrywam do niej oryginalne drivery z płyty CD dołączonej do sprzetu, to przy włączaniu gier czy programów zawiesza się komp. Od razu stwierdzam, że to wina w 100% software’u bo po formacie, czyli przed wgraniem tych sterów wszystko jest w porządku i wszystkie gry chodzą. Płyta to Asus K8N. Oczywiście bez oryginalnych sterów komp chodzi kiepsko (pewnie płyta wadzi) Poza tym mój sprzet to:

Procesor: AMD Sempron 2800+

Płyta główna: Asus K8N

Dysk: WD 40GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce 4000

Pamięć: 512 MB RAM w jednej kości

Napędy: LG nagrywarka i LG DVD

No i to wszystko proszę o pomoc

1.Jaki windows masz?

Jesli win98se to tak sie bedzie działo. Taka przypadłość: ASUS nie lubi kart NVIDIA pod systemem WIN98SE. Zmień system na XP lub 2003.

jeśli to nie wina windows-a to spróbuj ściągnąć sterowniki ze strony producenta:

ogólny adres: http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

tam wybierasz:

Motherboards->Socket754->KBN

Pojawi sie okno ze sterownikami.

A przy okazji: windows XP (jesli takowy masz) sam ma wbudowane sterowniki do płyty glównej. Jedyne co trzeba zrobić to zainstalować sterowniki( jeśli takowych nie wykryje sam lub nie dzialają prawidłowo = wydajnie) do k.graficznej k.muzycznej modemu itp…

jesli chodzi o Windę to mam XP SP1

A spróbuj najnowszych sterów lub starszych niż masz na płycie CD.

http://www.station-drivers.com/page/nvidia%20nforce.htm

@JNJN sluchaj podaj mi gotowy link do stera do mojej plyty zarowno starego, jak i najnowszego bo ja szczerze mowiac nie za bardzo sie orientuję na tej stronie, do której link podałeś. Wiec jeszcze raz - podaj link od razu do sciagania starszego i najnowszego drivera do tej płyty. Z góry dzieki i pzdr

Sciągasz stery do Nforce 3 serie.

ftp://download.nvidia.com/Windows/nForc … l_whql.exe

Spróbuj tych co podałem link.

Lub użyj sterów ze strony podanej do Nforce 1/2/3 serie

Wcześniej przed instalacją nowych zrób porządek po starych w systemie.

JNJN takie stery mam na oryginalnym CD i nie wiem czy on bedzie ok. A poza tym nie wiem, jak wywalic stery od plyty głównej?? Bo ani przez panel sterowania ani przez start nie mogę. Sory, że jestem zielony w tej sprawie ale się totalnie na tym nie znam, wiec jesli mozesz to wez mi podaj metodę wywalania sterów z K8N. Z góry dzięki i pozdr

Wywalanie sterownikow sie robi nastepujaco:

Moj komp-> wlasciwosci-> na zakladce sprzet wybierasz Menedzer urzadzen

a tam sa wlasnie wszystkie sterowniki. Szukasz tych od plyty glownej. W sumie zeby odinstalowac stery od plyty glownej i niemiec potem problemow to pasowalo by poprostu windowsa zainstalowac od nowa(po formacie). Jako tako odinstalowywanie sterownikow do plyty glownej ma negatywne skutki gdyz windows podczas instalacji sie dostosowuje niejako do sprzetu (w tym plyty glownej) a potem wychodza jaja jak odinstalowujesz podstawowe sterowniki (a te od plyty glownej wlasnie takimi sa). Moim zdaniem sprobuj zainstalowac nowe stery do plyty glownej bez odinstalowywania poprzednich sterownikow.

A wogole jak wejdziesz do tego menadzera urzadzen to czy tam niema moze jakiegos wykrzyknika w zoltym kółeczku? bo mozliwe ze masz jakis konflikt sprzetowy i dlatego nie dziala ci komp tak jak powinien.

Przeinstaluj takze sterowniki do karty graficznej i directX.

To musi dzialac. :!: :wink:

Podajcie mi link do starszych (lub nowszych) sterów do mojej płyty, bo te co dał JNJN to są takie same jakie mam na oryginalnej CD dołączonej do plyty

Tak, ale tam mam wiele urządzen np. kontrolery USB, IDE i takie inne więc skad mam wiedziec co tam jest glownym sterem od plyty??

Ja mam problem podobny tyle że mam Mercury KOB 694x TFSX. I na win Xp właśnie gry sie wieszają. Sterowników do płyty głównej nigdy nie instalowałem. Do karty graficznej mam najnowsze i directa też najowszego.

A co to masz za kartę grafiki.

Jak tam temperatury wszystkiego.

Jakieś błędy system wywala.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób wszystkie testy.

Mam Celerona 1GHz, 384MB RAM i GeForce fx5200. Wiem że ten windows działa też na słabszych konfiguracjach. A u mnie każda gra(nawet soldat! !!

Nie odpowiedziałeś na pytania.

Trzeba sprawdzić wszystko,szczególnie pamięć,kartę i dysk - komp swoje lata ma.

Jak coś kręcone ustaw na standard - może pamięć dokładałeś ustaw FSB pamięci na 100 i CL na 3.

Do tej karty użyj steru 56.72 do XP.

Może karta grafiki uszkodzona sprawdź kompa na innej.

Postaw świeży system,wcześniej sprawdź dokładnie cały sprzęt.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Tak więc możliwości może być wiele.

Temperatura w porządku(wcześniej[na '98] nawet po kilku godzinach grania wszystko jak złoto). Dokładałem ten RAM, a system żadnych błędow nie wywala. Po prostu wszystko sie zatrzymuje… A skąd sie zapytam wziąść ten sterownik?? Karta graficzna też nie uszkodzona. Dysk też dobry. Jak np siedze w Necie albo słucham muzy czy oglądam film to wszystko OK. Niczego nie podkręcałem, więc nie sądze żeby to dlatego.

A może wiesz skąd mógłbym wziąść sterowniki do płyty głównej??

A wyjmij dokładany ram i sprawdź kompa.

Pamięć w biosie ustaw na FSB 100 i CL3 i zapisz bios Save.

Sprawdź pamięć na błędy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Jak płyta.

Odinstaluj stery i oprogramowanie karty grafiki,restart kompa i zainstaluj nowy ster.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

56.72

zrobiłem tak jak mówiłeś… Efektu brak… Dalej to samo… Winowsa przeinstalowałem… Ustawienia BIOSu przywołałem optymalne. I nic…

Sprawdź wszystkie podzespoły.

Lub powrót do WIN98SE.

To moze wiesz jak zrobic bitwe o srodziemie zebz dzialala pod win98??