Problem z płytą główną

Witam, mam problem z Płytą Główną ponieważ kiedyś dorabiałem nóżkę do procesora ( dałem do socketu nie do procka taki drucik miedziany ) i po jakiś 2 dniach przestała działać płyta główna, gdy podłączam zasilanie do prądu podłączam, to startuje na 1 sek i wyłącza się, odpalanie guzikiem też nic nie daję. Bo chciałem kupić do niej procesor, ale nie wiem czy sprawna jest ;/
PS, zmieniałem zasilacz i podzespoły odłączałem.

Znalazłem Poszlakę!

Lecz, nie wiem czy to przez to ponieważ to kiedyś też było.

Płyta Główna - Gigabyte ga-m56s-s3
Procesor - AMD Athlon 64 x2 6400

Proszę o pomoc!! :worried:

Nie masz jakiegoś kolegi który ci pożyczy procesor?
Jak nie to po prostu jedź do informatyka on obejrzy i powie to będzie najlepsze rozwiązanie :slight_smile:

Może drucik zrobił zwarcie na innych pinach CPU lub w samym gnieździe i albo padł CPU, albo płyta.

Wiesz, nie mam jak pojechać do informatyka, a kolega takiego procesora nie ma.
I tutaj jest 50/50 albo procesor, albo płyta ;/ a jak płyta to pieniądze utopione ;///

A jak sprawdzić czy siadł procek? mam oderwać ihsa? i tak te druciki są krzywe :stuck_out_tongue:

Kup najtańszy CPU, który pracuje na tej płycie i test - to kosztuje parę groszy.

Kupiłbym najsłabszy, tylko ma RAM 6400+ AMD, i nie wiem czy by współpracował :stuck_out_tongue:

Pamięć ram da sobie radę - po włożeniu innego CPU, zrób reset biosu baterią i sam się ustawi.

Ale, najsłabszy procesor, 20 zł kosztuje…

No to innej opcji nie ma - chyba, że masz od kogoś pożyczyć.

Nauka naprawy komputera kosztuje.

Jak będziesz mógł to pojedź do informatyka powiedz żeby ci wsadził tam jakiegoś procka z serii AMD i sie zobaczy.

Jak nie chcesz kupować procesora to radze tak zrobić :slight_smile:

Dobra, kupie procesor 6000+
50/50 ;/
Jak jednak płyta będzie padnięta, to zakupię nową płytę ;/
Szkoda ;/

No i na pewno zapłaci więcej niż 20,00 zł, bo nikt za darmo nie pracuje.

Też tak można, z tym, że to na pewno musi być sprawny CPU, bo dalej będzie nie wiadomo co uszkodzone?

@CaKi

Screeny można dodawać bezpośrednio w postach, nie trzeba zewnętrznych wrzutek. (jak piszesz post to wystarczy kliknąć ten mały przycisk…)