Problem z płytą główną?

Hej, mam nietypowy problem. Ostatnio wróciłem z pracy, chciałem odpalić komputer, i ku mojemu zaskoczeniu nie odpalił. Zamieniłem miejscami ram, wyjąłem grafikę, zmostkowałem zasilacz żeby zobaczyć jego sprawność, nawet podlaczylem inny i nic. Na płycie głównej świeciła się tylko niebieska dioda Led. Oddałem do serwisu, przełożył ram na channel b, komp do odbioru, działa. Uruchomiłem go po odbiorze, po 30 min to samo. Niebieski Led. Żadna kombinacja ram nie pomogła. Dopiero po wyjęciu ram wystartował, potem włożyłem w channel a, i działał kolejne 30 min, może mniej. Po tym już wyjęcie ram nie pomogło. Niebieska dioda. Robiłem jeszcze przed oddaniem do serwisu reset bios. Czy to uwalone mobo?
Specyfikacja : i5 6600k, msi z 170a tomahawk, gtx 1060, 8gb corsair vengeance ddr4, zasilacz spc supremo m2

Dodam że przez 2 lata nie miałem żadnych problemów, procesor podkrecony na 4.5 A ramy na profilu xmp. POMOOOOOOCY

A na 1 kości RAM lub w ogóle innych kościach pożyczonych?

Nie mam totalnie od kogo pożyczyć, ale tak jak mówię - bez wlozonych odpalił, potem jak włożyłem obie to też działał. Jakieś 20min. Dobrze by było wiedzieć co oznacza ten niebieski Led, a nie potrafię wyszukać informacji na ten temat

Led na obudowie, tak? Czy w końcu na kości ram?

Sory bo nie dopisalem. Led u dołu płyty głównej. Centralnie w mobo, nie w obudowie nie w ram

Ten LED informuje świeceniem, że występuje usterka, która może dotyczyć pamięci lub procesora, bądź karty graficznej, ale którego elementu w tym momencie, nie wiadomo.
Warto by, na próbę, wymontować z komputera kartę graficzną PCIex i tymczasowo popracować na karcie graficznej zintegrowanej podłączonej do monitora. Z płyty głównej jest jej wyjście, ale tylko z gniazdem DVI.

Ok, led na płycie głównej, pomyłka z mojej strony.

Plyta glowna ma sie dobrze, skoro potrafi informować led’em. Od początku stawiał bym na pamięć. Dawniej identyczny problem miałem, z tym, że chwilę później problemów nie było i do dziś.

Może spróbuj w takim razie zacząć od MemTest.

Ok, jeśli jutro uda mi się uruchomić to odpale memtest. Skoro w każdym wypadku jeśli już się włączył to było to z podłączona grafika, to zacznę od ramów.

jak odpalisz pc zrób test pamieć mem testem, coś mi się wydaję że płyta może być uwalona podaj specyfikacje całego pc i zasilacza zwłaszcza,jakiś no name to pewnie robi tak że podaje małe napięcie i wywala wtedy pc , ale jak podłączyłeś inny to uszkodzone mogą być pamieć lub procek albo karta zacząłbym od sprawdzenia pamięci mem testem.Masz wejscie d sub na płycie głównej jeśli tak to wyłóż ostrożnie grafikę i spróbuj na zintegrowanej.

Przeczytaj 1 post do końca. Specyfikacja jest.

Memtest nie wywalił żadnego błędu, ogóline komputer działa drugi dzień normalnie. Może sam z siebie się naprawił :stuck_out_tongue:

Aha, a z ciekawostek, to działam w innym pokoju, bo swój remontuje. Może w moich gniazdkach jest jakieś przepięcie, muszę to zweryfikować. Coś takiego może być przyczyną>?