Problem z Płytą Ratunkową

Witam, błagam pomóżcie mi. Od początku. Próbowałem przez program disk genius skopiować partycje z jednego laptopa na drugi, zrobiłem kopie partycji i zgrałem na laptopa ale niestety programy dalej nie chciały śmigać. Usłyszałem że to w jakich rejestrach się zapisuje na partycji wiec zrobiłem kopie mbr z partycji na tym laptopie co chodziły (nie wiem po co) i wgrałem do laptopa. Po 5 sekundach blue screen a jak chce odpalić mini xp to wyskakuje: “there is no disk …” i proszą o wlożenie dysku. Chciałem odzyskać te 2 partycje które utraciłem programem test disk, bo już to robiłem, ale niestety przez ten komunikat nie mogę go odpalić. Laptop kupiony wczoraj, a już go zepsułem błagam poratujcie! #-o ![-o<

Po pierwsze, jeśli chodzi o Windowsa, to nie można zrobić kopi partycji z jednego komputera i wgrać to na inny.

Chyba że są one identycznej konfiguracji. Inaczej bluescreen. Jeśli chodzi o MBR to zamiana go grozi utratą danych na dysku.

Z tego co piszesz to zostało Ci tylko założenie systemu na nowo. Pożycz od kogoś Windowsa i zainstaluj system na nowo. Klucz jest pod spodem laptopa. Jeżeli będą problemy z aktywacją to połącz się z Microsoftem według podpowiedzi, i wszystko będzie OK. Z odzyskaniem danych będzie trudno.

Hirensa już odpaliłem tylko nie mogę odzyskać tych 2 partycji po 250gb. Czy jest to w ogóle możliwe? Postawiłem teraz jedna partycje co waży 500gb i przez test disk disk genius szukam utraconych partycji. Tez już miałem problem z odzyskiwaniem danych to nauczyłem się żeby nie instalować nowych rzeczy ażeby nie nadpisywać danych

Dodane 09.08.2012 (Cz) 8:56

Jedyne moje wyjście to instalacja świeżego systemu czy jest szansa na odzyskanie partycji???

Dodane 09.08.2012 (Cz) 9:26

Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę zrobić tak jakby"klona" tej partycji i przenieść ja z xp na 7 tak żeby owe programy działały??

W większości nie będą działały bo często podczas instalacji programów dodawane są różne wpisy do rejestru lub dodawane różne biblioteki do systemu wymagające rejestracji. Jedynie programy które nie wymagają instalacji czyli w tzw wersji portable będą działy bez zarzutu, ale są to najczęściej programy bezpłatne. Wszystkie programy płatne mają zabezpieczenia przeciwko takim kopiowaniom jakie chciałbyś Ty zastosować.

Chodzi mi w głównie o program FOTA który posiada bazę z wieloma częsciami samochodowymi. Posiadam płytę ale jest tak zjechana że nie idzie jej odpalić. Da się jakoś naprawić płyte??

karolekorona ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.