Problem z płytą recovery- acer

Mam nastepujacy problem: acer aspire 5100- z orginalnym systemem MEDIA CENTER, pewego razu przeinstalowalem na XP PRO jednak kiedy chcialem przejsc na orginalny system to kiedy wsadzilem plyte RECOVERY z MEDIA CENTER to pojawil mi sie komunikat “NTLDL is corrupt. The system cannot both.” Obawiam sie ze przez przypadek tzn chyba zapomnialem o ukrytej partycji kiedy instalowalem XP PRO wiec nie wiem co teraz zrobi.Prosze o pomoc!

W jaki sposób próbujesz przywrócić system z płyt z backupem systemu? Spróbuj z nich uruchomić system (pierwsza płyta jest bootowalna). Jeśli to nie pomoże, to wypróbuj podczas uruchomiania laptopa kombinację klawiszy [Alt+F10] (posiadam Aspire 5112 i podejrzewam, że u Ciebie kombinacja jest taka sama). Uruchomi to (przynajmniej powinno) instalatora WinMC z ukrytej partycji, oczywiście jesli jej nie usunąłeś. Pamiętaj, że uprzednio musisz odblokować w Biosie funkcję D2DRecovery. A tak z innej beczki: dlaczego przeszkadzał Ci system WinMC?

Zrobilem tak jak mowisz czyli kombinacja Alt + F10 i w biosie mam disk to disk rec. Jak wloze plyte recovery to mam komunikat “NTLDL is corrupt. The sytem cannot both.” Zainstalowalem PRO z prostej przyczyny - w MEDIA CENTER mialem przeszlo 45 proceosw z czego caly ten empowering duzo zajmowal a przy PRO mam jakies niecale 30 proc. dlatego wolalem PRO (zalezlal m na wydajnosci) tylko w tym jest problem ze plyta recovery zawiera wszsytkie sterowniki a do PRo trzeba manualne je instalowac.W kazdym badz razie cos musialem spieprz… bo teraz nie umie powrocic do starego systemu. Jezeli okazalo by sie ze nie mam (usunalem) ta ukryta partycje to co teraz musialbym zrobic?

Wynika z tego co piszesz, że instalator WinXP zmienił MBR dysku. Dlatego płyta recovery nie uruchamia się. Na ukrytej partycji oprócz plików związanych z systemem i programami jest także aplikacja, która umożliwia “przywracanie” systemu. Jeśli skasowałeś tą partycje, to nie pozostaje Ci nic innego, jak:

  1. Kontakt telefoniczny z Acer w celu zakupu płyty z nośnikiem;

  2. Oddanie laptopa do serwisu w celu przywrócenia zawartości ukrytej partycji;

P.S. Przed zabawą ze zmianą systemu, warto zrobić obraz całego dysku (płyty recovery nie archiwizują danych na partycjach “serwisowych”.

P.S.2 Może spróbuj odtworzyć MBR WinMC z poziomu konsoli odzyskiwania. Pamiętaj, że do tego celu powinieneś użyć płyty z WinMC a nie WinXP. Może ktoś ze znajomych posiada legalną płytę z tym systemem… (serial do systemu jest pod laptopem na nalepce Microsoftu).

Pozdrawiam. (Jak coś mądrego przyjdzie mi do głowy, odezwę się na PW).

Dzieki za rade. Bede musial pokombinowac i popytac czy ktos nie ma WinMC.

ps. ale dalem ciala ;/