Problem z płyta xp

siemanko niedawno kupiłem xp home zrobiłem format i instalowałem xp ale podczas instalacji tzn (kopiowanie plików) pokazuje mi bledy ze nie mozna skopiowac lub odczytac pliku (nazwa pliku) dll. ale jak miałem pozyczona xp pirata to sie bez problemu zinstalowało:(:(.poszłem do sasiada bo on tez ma xp orginała.i tez mu sie pokazywały błedy i te same.czemu takie cos sie stało??i czy jak to zapobiec.dzieki za odpowiedzi.ale sprawdzałem instalacje na moim kaputerze.pozdrawiam piotr.

Jeżeli płyta z xp jest w dobrym stanie, masz pewność że napęd optyczny jest sprawny i czysty to jednym z powodów dla którego nie idzie zainstalowac xp jest używanie 40 zamiast 80 żyłowej taśmy łączącej kanał IDE z dyskiem… ostatnio to przerabiałem… wsadziłem nową taśmę i instalacja poszła bezproblemowo…

Wygląda na coś z pamięcią lub napędem lub nośnikiem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Powodem może być myszka pod USB jeśli ,tką masz to zmien na czas instalacja na zwykłe złącze.

D@widoS , myszka? dlaczego?

XP nie potrafi nieraz poprawnie wyryć urządzeń usb podczas kopiowania plików instalatora.

Mój kolega miał taki sam problem po zakupie windowsa :?

Wsadza płyte,odpala instalator,wszystko ladnie pięknie sie instaluje i nagle wszystko sie sypuie,pełno błędów [niezgodność bla bla bla x764x4764x]i za każdym razem te błędy wyskakiwały.Zadzwonił do znajomego informatyka i ten doradzł mu aby podłączył mysz pod zwykłe złącze ps2.Podłączył i instalacja bez problemu powiodła sie sukcesem :wink:

rozumiem, nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Ja miałem problemy przy instalacji i przyczną była pamieć bo miała jakieś błędy. Po wymianie kości było OK.