Problem z płytami CD w nagrywarce DVD Liteon SHW-16H5S

Od jakiegoś miesiąca mam problem z moim napędem CD-DVD 16x LightScribe marki Lite-On. Polega on na tym, iż urządzenie “nie widzi” > czyt. nie odtwarza, nie nagrywa, nie potrafi “zrobić” lightscribe’a płyt CD dowolnej marki pod dowolnym systemem (próbowałem w pod XP, Vistą, paroma linuksami). Z płytami DVD nie ma żadnego problemu. :o :o :o Ciekawe czy ktoś miał podobny problem? :cry:

Jeżeli próbowałeś na różnych systemach i nic nie dało to spróbuj uaktualnić bios nagrywarki może coś pomoże a jak nie to oddaj na gwarancje jeśli jeszcze możesz.

Spróbuj aktualizacji firmware’u (aktualizacji biosu nagrywarki). Tu masz stronkę.

Mój model to:

Liteon SHW-16H5S

ale mam do wyboru aż 3 opcje:

LS0N, LS0R, LS0W

Nigdy nie zmieniałem firmware’u więc nie bardzo wiem który wybrać a na stronie pomoc żadna…

omg jak zawsze problemy z tymi liteonami najprawdopodobniej to wada techniczna trzeba oddać do serisu albo wyrzucić to dziadostwo i kupić porządnego pionieera/plextora/LG :wink:

Podane tam firmware’y są ułożone w kolejności ich wydawania a więc najnowszy jest LS0W z 2006 r. Wgraj go i jak nic ci nie da to go wymień albo kup któryś z modeli jakie wymienił piotrekplay wyżej w poście.

chyba jednak padł…

Firmware mam taki sam jak na stronie, ale przeprogramowałem i tak nie pomogło :frowning: