Problem z płytką ze zdjęciami


(Lammermoor) #1

Znajoma dała mi płytkę Dysan CD-RW,zawierającą zdjęcia,bo nie mogła sobie poradzić z jej otwarciem.Niestety u mnie i na stacjonarnym i na laptopie też się nie otwiera.Nie wiem jaki może być powód-albo źle zgrane zdjęcia,albo źle sformatowana(o ile była wcześniej używana).Pewnie nie da się z tym juz nic zrobić ale na wszelki wypadek dołączam screen z info o dysku z Nero.

zdjcia8dx.th.jpg


(Gutek) #2

A wiesz czy wypalała w nero? To wygląda ja obraz, spóbuj otworzyć CDmage (freeware) - http://cdmage.orcon.net.nz/frames.html


(Lammermoor) #3

Tu jest problem,płyta w ogóle się nie otwiera(z PPM),jak już się to uda,po długim jej "mieleniu"przez komp to pokazuje folder jako pusty. Jedynie w Nero uzyskałam taki widok jak na screenie ale nie udaje się ani zrobienie kopii jak również dodanie do kompilacji. Na płytce są zdjęcia zgrane z aparatu foto i wątpię,żeby ktoś używał w tym celu jakichś skomplikowanych technik zapisu,chyba,że przez przypadek to źle zrobił.Mam Nero 7 i nie wiem czy jest sens ściągać polecony przez Ciebie program?- chyba jednak płytka jest źle nagrana ale chciałam się upewnić bo znajomej bardzo zależy na tych zdjęciach(rodzinne foto z zagranicy).


(sdar) #4

Albo pisz konkretnie, podając propozycje programów albo nie pisz wcale.

OT-> KOSZ


(Danielm86) #5

Weź daruj sobie. te płytki to szajs. Za chiny nie otworzysz. One już tak mają. Miałem ją kiedyś. nagrałem. Wszystko pięknie u mnie otwiera. Zaniosłem do kolegi i napęd (dokładnie kolega ma Lite-on) widzi czystą płytę.


(Lammermoor) #6

Wiem,że z tymi płytkami są problemy.U mnie chodzą ok,kiedyś kupiłam parę ale już nie używam.Mam dwa różne napędy na PC (CD-RW i DVD-RM) + inny na laptopie i niestety, żaden sobie z tym fantem nie radzi.Znajoma ma stary,słaby komp z Win 98 i myślałam,że dlatego nie może otworzyć płyty.Trudno,chyba nic nie da się z tym zrobić.


(Rarlab) #7

sprobuj jeszcze programem isobuster

http://www.aocf86.dsl.pipex.com/isobust ... l_lang.zip


(Vendro) #8

Jeśli po włożeniu płytki do napędu widzisz "czysty nośnik", można to bardzo szybko rozwiązać na dwa spsooby.

1) Jak widać na załączonym screenie, masz 3 ścieżki danych, sróbuj kliknąć na jedną z nich dwukrotnie i odświeżyć zawartość płyty (DVD/CD-Rom -> PPM -> Otwórz...), kilkukrotnie miałem sytuacje, że widać było tylo część plików, a reszta kryła się na innych ściażkach, które w taki spsob jak napisałem udawało się odzyskać.

2) Natomiast, jeśli powyższy spsoób Ci w żaden sposób nie pomoże, spróbuj odzyskać dane (przynajmniej powinnaś większość odzyskać) jednym z programów do tego celu, osobiście polecam: Bad CD Repair (lecz po jego instalacji, lepiej przeskanować komputer oporgramowaniem anty-spywarowym), przejżyj jeszczę listę programmów pod tym adresem:

http://www.cdrinfo.pl/software/strona.p ... iagnostyka


(Lammermoor) #9

Zainstalowałam program IsoBuster 1.9,udało się odzyskać zdjęcia ale nie wszystkie.Nie znalazłam info o posługiwaniu się w/w programem,więc działam intuicyjnie.Po kliknięciu na stworzenie pliku obrazu,trwało to prawie cały dzień,zatrzymało się na 80% więc przerwałam bo ani drgnęło.Proszę spojrzeć na screeny i odpowiedzieć co to znaczy?

adrian43au.th.jpg

adrianzdjcia1hw.th.jpg

plikobrazuniekompletny1dq.th.jpg


(Myszonus) #10

1) Jakiś plik jest chroniony

2) Błąd sektora danych na płytce

3) Obraz tej płytki nie jest kompletny


(Lammermoor) #11

Nie rozumiem dlaczego plik jest chroniony?To są prywatne zdjęcia,robione aparatem foto DiMAGE Z20, może ktos coś źle ustawia w aparacie?

aparatfoto4yw.th.jpg