Problem z płytką ze zdjęciami

Znajoma dała mi płytkę Dysan CD-RW,zawierającą zdjęcia,bo nie mogła sobie poradzić z jej otwarciem.Niestety u mnie i na stacjonarnym i na laptopie też się nie otwiera.Nie wiem jaki może być powód-albo źle zgrane zdjęcia,albo źle sformatowana(o ile była wcześniej używana).Pewnie nie da się z tym juz nic zrobić ale na wszelki wypadek dołączam screen z info o dysku z Nero.

zdjcia8dx.th.jpg

A wiesz czy wypalała w nero? To wygląda ja obraz, spóbuj otworzyć CDmage (freeware) - http://cdmage.orcon.net.nz/frames.html

Tu jest problem,płyta w ogóle się nie otwiera(z PPM),jak już się to uda,po długim jej "mieleniu"przez komp to pokazuje folder jako pusty. Jedynie w Nero uzyskałam taki widok jak na screenie ale nie udaje się ani zrobienie kopii jak również dodanie do kompilacji. Na płytce są zdjęcia zgrane z aparatu foto i wątpię,żeby ktoś używał w tym celu jakichś skomplikowanych technik zapisu,chyba,że przez przypadek to źle zrobił.Mam Nero 7 i nie wiem czy jest sens ściągać polecony przez Ciebie program?- chyba jednak płytka jest źle nagrana ale chciałam się upewnić bo znajomej bardzo zależy na tych zdjęciach(rodzinne foto z zagranicy).

Albo pisz konkretnie, podając propozycje programów albo nie pisz wcale.

OT-> KOSZ

Weź daruj sobie. te płytki to szajs. Za chiny nie otworzysz. One już tak mają. Miałem ją kiedyś. nagrałem. Wszystko pięknie u mnie otwiera. Zaniosłem do kolegi i napęd (dokładnie kolega ma Lite-on) widzi czystą płytę.

Wiem,że z tymi płytkami są problemy.U mnie chodzą ok,kiedyś kupiłam parę ale już nie używam.Mam dwa różne napędy na PC (CD-RW i DVD-RM) + inny na laptopie i niestety, żaden sobie z tym fantem nie radzi.Znajoma ma stary,słaby komp z Win 98 i myślałam,że dlatego nie może otworzyć płyty.Trudno,chyba nic nie da się z tym zrobić.

sprobuj jeszcze programem isobuster

http://www.isobuster.com/

http://www.aocf86.dsl.pipex.com/isobust … l_lang.zip

Jeśli po włożeniu płytki do napędu widzisz “czysty nośnik”, można to bardzo szybko rozwiązać na dwa spsooby.

  1. Jak widać na załączonym screenie, masz 3 ścieżki danych, sróbuj kliknąć na jedną z nich dwukrotnie i odświeżyć zawartość płyty (DVD/CD-Rom -> PPM -> Otwórz…), kilkukrotnie miałem sytuacje, że widać było tylo część plików, a reszta kryła się na innych ściażkach, które w taki spsob jak napisałem udawało się odzyskać.

  2. Natomiast, jeśli powyższy spsoób Ci w żaden sposób nie pomoże, spróbuj odzyskać dane (przynajmniej powinnaś większość odzyskać) jednym z programów do tego celu, osobiście polecam: Bad CD Repair (lecz po jego instalacji, lepiej przeskanować komputer oporgramowaniem anty-spywarowym), przejżyj jeszczę listę programmów pod tym adresem:

http://www.cdrinfo.pl/software/strona.p … iagnostyka

Zainstalowałam program IsoBuster 1.9,udało się odzyskać zdjęcia ale nie wszystkie.Nie znalazłam info o posługiwaniu się w/w programem,więc działam intuicyjnie.Po kliknięciu na stworzenie pliku obrazu,trwało to prawie cały dzień,zatrzymało się na 80% więc przerwałam bo ani drgnęło.Proszę spojrzeć na screeny i odpowiedzieć co to znaczy?

adrian43au.th.jpg

adrianzdjcia1hw.th.jpg

plikobrazuniekompletny1dq.th.jpg

  1. Jakiś plik jest chroniony

  2. Błąd sektora danych na płytce

  3. Obraz tej płytki nie jest kompletny

Nie rozumiem dlaczego plik jest chroniony?To są prywatne zdjęcia,robione aparatem foto DiMAGE Z20, może ktos coś źle ustawia w aparacie?

aparatfoto4yw.th.jpg