Problem z pobieraniem adresu IP, sieć bezprzewodowa

Witam

Mam w domu sieć bezprzewodową, używam routera DI-524. Z sieci korzystają 2 laptopy i jeden komputer stacjonarny. Wszystko dobrze działało od bardzo dawna, przedwczoraj wszystkie komputery przestały się łączyć z routerem. Sieć była widoczna, ale po połączeniu od razy łącze było zrywane. Nie bardzo coś pomagało, więc zresetowałem router, skonfigurowałem go i teraz problem jest taki że sieć jest oczywiście widoczna z maksymalna siłą sygnału, niestety bardzo ciężko żeby którykolwiek komputer uzyskał na tym routerze adres IP, jak się już uda, to nie utrzymuje go dłużej niż 30 minut i znów rozłącza. Na każdym z komputerów są dokładnie te same objawy, konfiguracja komputerów nie była zmieniana, testowałem podłączenie bezprzewodowe do sieci od znajomego i łączy się od razu, bez problemu, więc podejrzewam że wina leży po stronie routera, tylko nie bardzo wiem w którym miejscu… HELPPPPPPP

polecam zwiększyć czas przydzielania numeru ip na dhcp na ruterze i sprawdzenia czy ktoś się na lewo nie wpina

no też o tym myślałem, tylko nie bardzo wiem który parametr to będzie…

a może ktoś ma jakąś sprawdzoną konfigurację tego routera?