Problem z pobieraniem aktualizacji Windows XP


(gmark23) #1

Posiadam na kilku komputerach Windowsa XP Pro PL i niestety nie mogę ich w żaden sposób zaktualizować przez Windows Update czy też przez Microsoft Update. Wygląda to tak że pasek sobie lata nad nim napis "Trwa wyszukiwanie dostępnych aktualizacji..." i niestety ten proces trwa strasznie długo - ostatnio czekałem ponad godzinę i niestety wyszukiwanie się nie zakończyło. Co mogę zrobić, żeby zainstalować aktualizację przez Windows Update. Z tego co czytałem w Internecie to nie tylko ja mam taki problem ale nigdzie, niestety nie znalazłem rozwiązania :frowning:


(XMan) #2

Jeżeli nie masz SP3 to zainstaluj Windows XP Service Pack 3

Wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2


(Semtex) #3

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(gmark23) #4

Mam już zainstalowany SP3. Co mogę jeszcze zrobić ?? Do tej pory aktualizacje wyszukiwały się lepiej lub gorzej ale wyszukiwały a teraz szuka i szuka i nic.


(system) #5

zainstaluj przede wszystkim net framework 3.5 potem internet explorer 8 włącz aktualizacje automatyczne i czekaj napewno się na pasku same aktualizacje pojawią


(Bogdan_G) #6

pobierz i uruchon fix it http://support.microsoft.com/kb/883821/pl


(system) #7

I nie znajdziesz! Najwyraźniej Microsoft już (przed ich całkowitym wyłączeniem) przestawił aktualizacje XP-ka na jakieś wolne serwery. Trzeba cierpliwie ponawiać i czekać…


(Bogdan_G) #8

Poprawki listopadowe, na XP weszły normalnie i szybciej zainstalowały się, jak zwykle, niż na win7 w laptopie. Zwykłe spowolnienie instalowania zawsze można obserwować, gdy poprawka malicious od razu zadziała. Spowolnienia nie obserwuję. Faktem jest też, że przy wyłączeniu dodatku internet explorer 8 - czyli MUWebControlClass, windows update nie chce działać poprawnie.