Problem z pobieraniem plików z poczty

(Eevi27) #1

Witam,

mój problem dotyczy pobierania plików z poczty (interia). Przy pobieraniu wybieram opcję "zapisz wszystkie załączniki" i jesli mowa w tym momencie o zdjęciach, nie zapisują mi się w formacie w jakim powinny tzn nie wybierają automatycznie programu domyślnego a inny, którego nie da się otworzyć. Jeśli natomiast (metodą prób i błędów) uda mi się ręcznie ustawić program odpowiadajacy ściąganym plikom - nie można ich otworzyć. Sądzę, że powinny zostać pobrane do folderu skompresowanego zip a tak sie nie dzieje - taki folder nawet się nie pojawia. Dodatkowo zauważyłam, że nie mogę utworzyc folderu zip tzn mogę lecz nie mogę wrzucic do niego plików...dodam jeszcze (bo sądze, że przyczyna tkwi w jednym problemie poieważ wszystkie te "dolegliwości nastąpiły w tym samym czasie), że przy obsłudze jakiegokolwiek z programów np ms word lub power point itp, po zapisaniu obecnego stanu nie można poprostu tego otworzyć. Żaden program się nie otwiera.

Trochę byc może namieszałam ale nie potrafie racjonalnie opisać tego co dzieje mi się z komputerem, może przez przypadek zmieniłam ustawienia ale gdybać nie będę:slight_smile:

Jeśli ktos zrozumiał o co mi chodzi proszę żeby mi pomógł.

P.S. Czy pomoże taka operacja jak odinstalowanie i ponowne zainstalowanie wszystkich programów ms office czy wystarczy zmmiana ustawień?

Z góry dzekuję.

(niezDarek) #2

a jakiego klienta pocztowego używasz ?? Outlook'a ??

(stalesz) #3

Kliknij PPM na zdjęcie i zobacz jakie programy masz do wyboru.Folder Zip nie może się utworzyć,chyba ,że były wysłane jako Zip-y.Reinstacja Offica nie pomoże.W jakim formacie je otrzymujesz,w jakim się zapisują ?

(Eevi27) #4

nie, nie, Outlook'a nie mam skonfigurowanego, na pocztę wchodzę pzrez stronę int...

-- Dodane 19.10.2009 (Pn) 11:32 --

do stalesz- do wyboru mam Galerię Fotografii Syst Windows, Nero Cover Desinger Essentials, Nero Photo Snap Essentials, Paint, Paint Shop Pro x2 - to są oczywiście programy domyślne a po rozwinieciu listy jest ich jeszczze kilkanascie, nigdy nie bylo z tym problemu. Jeśli chodzi o Zip-y to wlaśnie 4 dni temu po pobraniu zdjęć z poczty zapisały mi się włąśnie jako w folderze Zip a w chwili obecnej wchodząc na pocztę (chodzi o tę samą wiadomość i te same zdjęcia) po pobraniu zapisują mi się w Wordzie, którego ne można otworzyć.

Zauważyłam jeszcze, że po kliknięciu na pulpicie prawym przyciskiem, nowy / folder skompresowany zip /(który oznaczony jest ,co dziwne, ikoną Word) pojawia on mi się właśnie pod tą ikoną, poprostu nie ma ikonki z zamkiem jak dotąd.

(stalesz) #5

Wypada tylko odinstalować Office,przeczyścić system Ccleanerem.

(Eevi27) #6

Tyle, że ten Office jest b potrzebny, czy po przeczyszczeniu systemu wszystko wróci do normy i rozumiem, że będę mogła zainstalować Office ponownie??? Z góry przepraszam za tak banalne pytania ale niestety w sprawach tego typu znam tylko podstawy.

(Cedar) #7

Może najwyższy czas zacząć używać jakiegoś klienta poczty (Thunderbird, Outlook)? Dużo wygodniejsza obsługa kont, w przypadku kilku jest to mało wygodne.

(Eevi27) #8

Po zakupie komutera miałam zamiar w pierwszej kolejności zainstalowac wszystkie programy, ostatnią rzeczą na liiście była konfiguracja Outlooka. Sądzisz, że to wina braku Outlooka?? Właściwie nie posiadam kilku kont tylko jedno i jakoś nie odczuwałam potrzeby używania klienta poczty.

Wracając do tematu, nie wiem czy sama przypadkowo nie zmieniłam ustawień chociaż nie akceptuje wszystkiego automatycznie, zawsze zastanowię sie 2 razy.

-- Dodane 19.10.2009 (Pn) 13:27 --

Do stalesz- teraz to już mnie naprawde przestraszyłeś, z moimi zdolnościami pewnie coś do końca "zepsuję", kompletnie się na tym nie znam ale chyba muszę spróbować. Dziękuję.

(stalesz) #9

Jeżeli jesteś pewna tej wersji Offica to tak.Zrób porządny skan antywirusowy np.Kasperski online.Pisz na bieżąco,czekam bo to ciekawy choć nieprzyjemny objaw.Pozdrawiam