Problem z pobieraniem plików

(Mauricio Esposito) #1

hej...

posiadam Windows Xp SP2, który zaktualizował się do SP3... od pewnego - dłuższego - czasu

walczę z pewnym problemem... otóż mam kłopty z poprawnym ładowaniem zawartości stron

internetowych (głównie obrazki) oraz z pobieraniem jakichkolwiek plików np.: zwiastunu

filmu, muszę kilka, kilkadziesiąt razy próbować pobierać, bo video się zatrzymuje...

chodzi o zakłócenia - tak to nazywam - tutaj przykład na zdjęciu:

nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy to jest w systemie, czy w przeglądarce, czy w karcie

sieciowej... nie mam też płytki z systemem by przeinstalować go i zobaczyć czy coś to dało.

w przyszłości chcę kupić nowy komp z Vistą lub 7, ale narazie potrzebuję pomocy...

rozwiązaniem byłby program, coś w rodzaju akceleratora pobierania, gdzie wpisuje url do

videa i program go pobiera, ale musi to być program, który może samoczynnie naprawić

uszkodzenia pliku (przez te zakłócenia), np.: tak jak Emule, który odzyskuje "dobre bajty"

z pobieranej uszkodzonej części, wyrzuca te "złe" i łata te dziury...

czy ktoś zna jakiś program i może podać namiar?... może to być jakiś prosty program,

w wersji angielskiej lub polskiej i nie musi to być typowy akcelerator, może pobierać nawet

dłużej, byle pobrał plik od początku do końca bez uszkodzeń...

a może ktoś wie jak inaczej naprawić mój problem?... będę za wszystko bardzo wdzięczny!...

(Semtex) #2

Napisz może jakie masz łącze,szybkość,kabel czy radiówka,z jakiej przeglądarki korzystasz.Bo teraz napisałeś bardzo dużo ale

brakuje podstawowych danych.Bo to może być problem z łączem i żaden program nie jest ci potrzebny.

(Blotny) #3

Hmm, cokolwiek byś nie pobrał to występuje problem?

(Mauricio Esposito) #4

mam Windows Internet Explorer 8, (kiedyś 7, zaktualizował się do 8, ale zakłócenia były też przed 8 ),

mam Neostradę 1MB (albo 2MB, nie pamiętam), połączenie przez kabel...

dotyczy to zwłaszcza zdjęć i plików wideo, zakłócenia pojawiają się losowo; ich intensywność też się

zmienia...

np.: otwieram stronę, na której jest zdjęcie, pojawia się uszkodzenie na górnej części zdjęcia, zamykam

przeglądarkę, kasuję tymczasowe pliki internetowe, otwieram ponownie stronę, zakłócenia pojawiają się

na dolnej części zdjęcia; zamykam, kasuję pliki tymczasowe i otwieram poraz trzeci i jest wszystko ok...

czasem ok jest za 1 razem czasem za 20 razem, albo nigdy...

albo wideo, pobieram zwiastun, który ma 2 minuty, za pierwszym razem zakłócenia pojawiają się po

np.: 50 sek., za drugim razem po 2 sek. i wideo zostaje zatrzymane.... a czasem nigdy nie udało mi się

pobrać danego wideo, które by działało...

(Semtex) #5

A spróbuj zainstalować Opere albo FF i wtedy sprawdź czy problem nadal występuje.Może na innej przeglądarce problem sam się rozwiąże.

Jeżeli nie chcesz to nie musisz ale wydaje mi się ze warto spróbować.

(Mauricio Esposito) #6

"FF" to Firefox?... zainstalowałem go, ale nic to nie pomogło... ;/

(Frog) #7

blackout85 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Chillout) #8

Jaką masz prędkość?

Kontaktowałeś się usługodawcą lub administratorem w tej sprawie?

(Mauricio Esposito) #9

to nie jest wina usługodawcy internetu; sygnał z lifebox'a mam rozdzielony za pomocą switch'a,

na dwa komputery - mój i mojego ojca - na moim jest problem a na ojca jest wszystko ok...

(Skejcior9494) #10

Może to wina kodeków ?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... 4.7.5+Full

(Mauricio Esposito) #11

ale w jakim sensie wina?... jedyne co mi się nasuwa na myśl, że obecność kodeków może powodować

jakiś konflikt?... bo przecież do otwarcia zwykłej strony internetowej czy do pobrania zdjęcia w np.:

".jpg" czy ".gif" chyba nie jest potrzebny kodek audio/wideo?...

-- Dodane 26.05.2009 (Wt) 20:55 --

Ponawiam moją prośbę o program do pobierania plików, coś w rodzaju akceleratorów,

tylko, aby miał funkcję dzielenia pliku na części i automatycznego wyrzucania części z

uszkodzeniami i ponowne je pobieranie... Proszę, bardzo mi zależy... :frowning: